Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Aleksiej Spiridonow WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Na zdjęciu: Aleksiej Spiridonow

PZPS reaguje na chamski wpis Aleksieja Spiridonowa. Prezes zabrał głos

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Obraźliwy wpis na Twitterze Aleksieja Spiridonowa nie pozostał bez reakcji Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Jego prezes, Jacek Kasprzyk, skierował wniosek o podjęcie działań dyscyplinarnych.

W środę Aleksiej Spiridonow znów dał o sobie znać. Po zdobyciu brązowego medalu przez reprezentację Polski w Lidze Narodów nie wytrzymał i do Karola Kłosa na Twitterze napisał "Polska ku***". "Zapytaj dziadka, jak uciekł w 1920 roku" - odpisał mu jeden z internautów, na co Rosjanin odparł: "Mój dziadek pie***ył* twoją Polskę".

Rosjanin wpis usunął już z sieci, ale sprawa nie rozejdzie się po kościach. Głos zabrał prezes PZPS, Jacek Kasprzyk. Sprawa zostanie skierowana do światowej federacji (FIVB) oraz rosyjskiego związku siatkówki. Nie jest wykluczone, że na zawodnika zostanie nałożona kara.


- W związku z obraźliwym wpisem zawodnika Aleksieja Spiridonowa zamieszczonym na jego profilu twitterowym; Jacek Kasprzyk - prezes PZPS zdecydował o skierowaniu wniosków o podjęcie działań dyscyplinarnych do odpowiednich struktur FIVB i Rosyjskiej Federacji Piłki Siatkowej - przekazał PZPS.

Spiridonow od lat w wulgarnych słowach wyraża się o Polakach. Po mistrzostwach świata w 2014 r. opluł polityka Marka Matuszewskiego, a w trakcie jednego z meczów udawał, że mierzy do polskich kibiców z pistoletu. Polaków nazywał "zgniłym narodem". To tylko niektóre z jego występków.

Rosjanin może zostać zdyskwalifikowany. Już wcześniej macierzysta federacja kilkakrotnie karała go za niesportowe zachowanie podczas meczów ligowych. Nigdy nie poniósł jednak konsekwencji obrażania polskiego narodu w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że w trakcie Ligi Narodów PZPS zajął się Michałem Kubiakiem, który w nieprzychylnych słowach wypowiadał się o Irańczykach. Polska federacja ukarała go sześcioma meczami dyskwalifikacji i tym samym ubiegła wyrok komisji dyscyplinarnej FIVB. Wcześniej irańska federacja zgłosiła wniosek do FIVB o ukaranie Polaka.

Zobacz także:
Wszystko ma dobrze poukładane". Bartosz Kwolek ufa Vitalowi Heynenowi
Piękna polska tradycja we Włoszech trwa. Mateusz Bieniek zagra z numerem Arkadiusza Gołasia

ZOBACZ WIDEO Wyczekiwany debiut Leona coraz bliżej! "Jeśli trener tak zdecyduje, to zastąpię Bartosza Kurka na ataku"

Czy Aleksiej Spiridonow powinien zostać ukarany przez światową federację?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL