Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Polscy siatkarze cieszą się z wygranej z Czechami na ME U17 w BułgariiMateriały prasowe / CEV / Polscy siatkarze cieszą się z wygranej z Czechami na ME U17 w Bułgarii

Pewne zwycięstwo na koniec fazy grupowej. Polscy siatkarze w półfinale ME U17

Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
Reprezentacja Polski minikadetów awansowała do półfinału rozgrywanych w Bułgarii mistrzostw Europy U17. W swoim ostatnim meczu fazy grupowej nasi młodzi siatkarze pewnie pokonali Czechów 3:0.

Polacy potrzebowali dwóch wygranych setów w spotkaniu z pewnymi już miejsca w najlepszej czwórce rywalami i wykonali to zadanie bez problemu. Pierwszą partię wygrali do 21, drugą do 20. W trzeciej również okazali się lepsi od Czechów, zwyciężyli 25:22 i w całym meczu 3:0.

Pierwszą fazę turnieju w Sofii Biało-Czerwoni zakończyli jako najlepszy zespół grupy II. Rozpoczęli od porażki z Włochami 1:3, ale wszystkie kolejne spotkania wygrali - 3:0 z Rosją, 3:1 z Portugalią, 3:1 z Grecją i na koniec 3:0 z Czechami.

Czytaj także:
- Marcin Komenda: Vital Heynen ma plan i wie co robi
- MŚ juniorek: Polki pokonały USA i zachowały szanse na półfinał

W półfinale rywalami drużyny trenera Ariela Fijoła będą Bułgarzy lub Francuzi.

MŚ minikadetów, Sofia
Polska U17 - Czechy U17 3:0 (25:21, 25:20, 25:22)

Polska: Kajetan Kubicki (4), Piotr Śliwka (8), Aleksander Czerwiński (10), Jakub Olszewski (17), Szymon Górowski (13), Jakub Szafrański (8), Jakub Hawryluk (libero) oraz Kamil Szymendera (1), Maksym Kędzierski (libero).

Czechy: Daniel Fabikovic (8), Tomas Havlasek (1), Jakub Klajmon (2), Simon Bryknar (2), David Kollator (23), Tomas Bukacek (1), Krystof Cernoch (libero) oraz Trung Hieu Hoang, Petr Sotola (1), Jan Jirasek (11).

Czy polscy minikadeci wygrają mistrzostwa Europy do lat 17?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL