WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Vital Heynen

Gino Sirci wychwala Vitala Heynena. "Włoska siatkówka potrzebowała takiego charakteru"

Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
- Heynen może się wydawać trochę przerażający, ale to pożądana we Włoszech osoba i wielka osobowość. Włoska siatkówka potrzebowała takiego charakteru - tak pozyskanie trenera siatkarskiej kadry Polski skomentował prezydent Perugii, Gino Sirci.

Od sezonu 2019/2020 Heynen będzie łączył rolę trenera Biało-Czerwonych z pracą w jednym z najlepszych zespołów Serie A. W Sir Safety Perugia, które poprzednie rozgrywki ligowe zakończyło na drugim miejscu, będzie prowadził m.in. Wilfredo Leona, który już za kilka dni zadebiutuje w polskiej kadrze.

Prezydentem Perugii jest ekscentryczny Gino Sirci - jedna z najbarwniejszych postaci we włoskiej siatkówce i podobnie jak Belg wielki oryginał. Po podpisaniu kontraktu Heynen wskazał jego osobę jako jeden z powodów, dla których zdecydował się na objęcie ekipy "Block Devils".

- Dlaczego Perugia? Z trzech powodów. Po pierwsze osoba prezesa - Gino Sirciego, który wydaje się, że nadaje na podobnych falach jak ja. Po drugie to Perugia rozumiana jako miasto i kibice, bo Perugia to miasto, które żyje siatkówką. Po trzecie to świetny zespół, który będzie musiał walczyć o zwycięstwo w każdych rozgrywkach. Przede wszystkim o mistrzostwo Włoch, które uważam za najważniejszy cel - powiedział Heynen.

ZOBACZ WIDEO Wyczekiwany debiut Leona coraz bliżej! "Jeśli trener tak zdecyduje, to zastąpię Bartosza Kurka na ataku"

Teraz to Sirci wypowiedział się o szkoleniowcu Biało-Czerwonych. - On może się wydawać trochę przerażający, ale myślę, że my w Perugii potrzebowaliśmy kogoś takiego, ponieważ staramy nigdy się nie nudzić. Każdego przyjmujemy z uśmiechem i dużą kulturą, co wiedzą nawet nasi przeciwnicy. Ze swoją sportową klasą i Heynen będzie się u nas czuł jak w domu - stwierdził kontrowersyjny działacz.

Czytaj także:
- Vital Heynen po Lidze Narodów. "Boli mnie, gdy słyszę kłamstwa"

- Zgodzę się, że to pożądana osoba we Włoszech, to wielka osobowość. Włoska siatkówka potrzebowała takiego charakteru. Cieszę się, że trafił do Perugii, ponieważ uważam, że świetnie się sprawdzi w realiach naszej ligi. Serie A zasługuje na takiego trenera - dodał Sirci.

Pierwsze oficjalnie spotkanie pod wodzą Heynena Perugia rozegra najprawdopodobniej dopiero 20 października. Zanim to nastąpi, Belg ma do zrealizowania kilka niezwykle ważnych celów z reprezentacją Polski. Pierwszy i najważniejszy z nich to awans na Igrzyska Olimpijskie w Tokio - w dniach 9-11 sierpnia w turnieju kwalifikacyjnym w Gdańsku nasi siatkarze zagrają z Tunezją, Francją i Słowenią. We wrześniu będą walczyć o mistrzostwo Europy, a w pierwszej połowie października pojadą do Japonii na Puchar Świata.

Czy Vital Heynen zdobędzie z Perugią mistrzostwo Włoch w sezonie 2019/2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL