Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rafał Pośpiech PAP / Tomasz Waszczuk / Na zdjęciu: Rafał Pośpiech

Mobilizacja w Częstochowie. Siatkarski sędzia rozpoczął zbiórkę na wykup pucharów AZS-u

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Po tym, jak komornik poinformował o licytacji zajętych pucharów AZS-u Częstochowa, kibice tego klubu rozpoczęli starania, by wykupić cenne trofea. W akcję zaangażował się siatkarski sędzia Rafał Pośpiech.

Siedem pucharów i dwa medale wywalczone przez siatkarzy AZS-u Częstochowa znalazły się na komorniczej aukcji. Cena wywoławcza jest szokująco niska: 1882,50 zł. W ten sposób jeden z wierzycieli chce zwrócić uwagę na to, co się dzieje w klubie. - Moi klienci codziennie są na miejscu. Oni w to nie wierzą, że odzyskają pieniądze. Wartość pucharów przy wartości długów jest żadna. Chcieliśmy, by ktoś się zainteresował tym tematem - przekazał nam przedstawiciel jednego z wierzycieli.

Szybko zareagowali kibice. Na portalu zrzutka.pl siatkarski arbiter Rafał Pośpiech rozpoczął akcję, która ma pomóc w wykupie pucharów od komornika. "Nie pozwólmy roztrwonić dorobku siatkarzy AZS-u Częstochowa" - czytamy w opisie internetowej zbiórki, która dostępna jest TUTAJ.

- Długo nie mogłem czekać. Wiadomość opublikowana na portalu komornik.pl, dotycząca szczegółów licytacji pucharów częstochowskiego klubu AZS Częstochowa za mistrzostwo Polski, pucharów za zdobycie Pucharu Polski, medali za zdobycie Pucharu Europy zmroziła wszystkich częstochowian - dodaje Pośpiech, który pochodzi z Częstochowy i od lat kibicował AZS-owi.

ZOBACZ WIDEO Wyczekiwany debiut Leona coraz bliżej! "Jeśli trener tak zdecyduje, to zastąpię Bartosza Kurka na ataku"


Zgromadzone na zbiórce środki zostaną przeznaczone na licytację trofeów, koszty związane z wykupem ich, przygotowanie gabloty umiejscowionej w publicznym miejscu, gdzie można będzie eksponować trofea. Do tego przygotowana zostanie tablica, na której zamieszczone zostaną imiona i nazwiska wszystkich, którzy pomogą w odzyskaniu dorobku częstochowskiej siatkówki.

Wiadomość o zajęciu pucharów wywołała szok wśród siatkarskich kibiców w całym kraju. Osoby związane w przeszłości z AZS-em nie wyobrażały sobie takiego obrotu spraw. Licytacja ma się odbyć 27 sierpnia, ale może zostać odwołana bez podania przyczyny.

Zobacz także:
Final Six Ligi Narodów. Bartosz Bednorz - siatkarz niepokorny
Aleksiej Spiridonow zabrał głos ws. skandalicznego wpisu. "Nie rozumiem, dlaczego mam być ukarany"

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL