WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Karol Kłos

Karol Kłos odpowiedział na chamski wpis Aleksieja Spiridonowa. "Na tym zakończmy"

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Rosjanin Aleksiej Spiridonow ponownie wzbudził kontrowersje, pisząc pod wrzutką Karola Kłosa komentarz "Polska ku***". Po kilku dniach do całej sytuacji odniósł się nasz siatkarz.

W ostatnią środę skandalicznie zachował się Aleksiej Spiridonow. Rosjanin, znany ze swojej niechęci do Polski, rozpętał burzę swoim krótkim wpisem na Twitterze. Karol Kłos wrzucił link do jednego z polskich portali, w którym był chwalony za wywiązanie się z roli kapitana reprezentacji podczas turnieju finałowego Ligi Narodów. Spiridonow skomentował wrzutkę "Polska ku***".

Wpis został usunięty, ale polska federacja błyskawicznie zareagowała i zażądała ukarania Rosjanina. Sprawę zgłoszono do komisji dyscyplinarnej światowej federacji (FIVB), a także do rosyjskiego związku siatkarskiego. Po zarzutach Spiridonow odpowiedział, że wpis dotyczył tylko Kłosa, a nie całego narodu, przy okazji nawiązując do zachowania Michała Kubiaka (tłumaczenie Spiridonowa przeczytasz TUTAJ).

Po trzech dniach na wpis postanowił zareagować sam Kłos, który jak na kapitana przystało, załagodził sytuację. "Widziałem komentarz Rosjanina do całej sprawy... jeżeli tylko ja jestem Polska K***a, a nie cały naród, to luz Dajmy spokój i na tym zakończmy" (pisownia oryginalna) - napisał Kłos, dodając kilka wesołych emotikonek.

To nie pierwsza sytuacja, w której Spiridonow obraził Polaków. Po mistrzostwach świata w 2014 r. opluł polityka Marka Matuszewskiego. W trakcie jednego z meczów udawał z kolei, że mierzy z pistoletów do polskich kibiców. Swego czasu nazwał nas też "zgniłym narodem".

Rosyjska federacja już kilkukrotnie karała 31-latka za skandaliczne zachowanie podczas meczów ligowych.

Pod nieobecność najważniejszych reprezentantów Kłos był kapitanem Polaków na turnieju finałowym Ligi Narodów w Chicago. W USA nasi kadrowicze sensacyjnie sięgnęli po brązowe medale. Sam Kłos zamierza przekazać swoją koszulkę na cele charytatywne (więcej TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO Leon przywitany w kadrze chlebem, solą i wódką. "Wszyscy dobrze wiedzą kto to wymyślił"

Czy Spiridonow powinien zostać ukarany przez rosyjską federację za ostatni wpis?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

    Pokaż więcej komentarzy (10)
    PRZEJDŹ NA WP.PL