Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Vital HeynenGetty Images / Matteo Ciambelli / Na zdjęciu: Vital Heynen

Znana data przyjazdu Vitala Heynana do Perugii. Problemy Belga już na początku

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Włoskie media donoszą, że Vital Heynen 22 sierpnia pojawi się w Perugii. Wtedy to odbędzie się pierwszy trening zespołu Sir Safety Conad. Problem w tym, że na premierowych zajęciach pojawi się tylko... trzech zawodników ze składu.

W połowie lipca Vital Heynen został nowym szkoleniowcem wicemistrza Włoch i półfinalisty Ligi Mistrzów 2018/2019, Sir Safety Conad Perugia, na stanowisku zastępując Lorenzo Bernardiego.

Problem w tym, że na dziś Belg nie może pracować jako pierwszy trener w klubie. Zgodnie z rozporządzeniem włoskiej federacji (FIPAV) Vital Heynen nie posiada niezbędnych dokumentów, by pełnić funkcję pierwszego trenera.

Zobacz także: Kadra Francji na gdański turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. Powrót gwiazd

Belgijski szkoleniowiec może otrzymać specjalne zezwolenie, które uprawni go do sprawowania funkcji. Póki co takiego jednak nie posiada.

Wiemy z kolei za to, że Heynen 22 sierpnia pojawi się w Perugii. Wtedy to odbędzie się pierwszy trening zespołu Sir Safety Conad przed nowym sezonem. Problem w tym, że na premierowych zajęciach pojawi się tylko... trzech zawodników ze składu. To Fabio Ricci, Alessandro Piccinelli i Tsimafei Zhokouski. Reszta graczy - w tym m.in. Wilfredo Leon - będzie przebywała na zgrupowaniach reprezentacji.

W pierwszej części sezonu przygotowawczego mają pomóc gracze z sekcji młodzieżowych. Sam Heynen będzie przebywał we Włoszech dwa dni. Później wróci do Polski.

Zobacz także: Siatkówka: Polska - Holandia. Wilfredo Leon debiutuje. Michał Kubiak: jeden z nas

ZOBACZ WIDEO Leon przywitany w kadrze chlebem, solą i wódką. "Wszyscy dobrze wiedzą kto to wymyślił"

Czy Vital Heynen powinien łączyć pracę w reprezentacji i w klubie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL