Najnowsze Wyniki/Kalendarz
SiatkówkaWP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Siatkówka

Transfery w LSK: młodzież wkracza do ekstraklasy. Natalia Lijewska zagra w klubie z Bydgoszczy

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Ostatnie doniesienia transferowe z Ligi Siatkówki Kobiet dotyczą bardzo młodych, perspektywicznych siatkarek. Między innymi chodzi o Natalię Lijewską, która będzie występować w Banku Pocztowym Pałacu Bydgoszcz.

Wspomniana 18-letnia Lijewska, była uczennica SMS-u PZPS Szczyrk i brązowa medalistka mistrzostw Polski kadetek 2018 oraz mistrzostw Polski juniorek 2019, to córka Marcina Lijewskiego, słynnego piłkarza ręcznego i byłego reprezentanta Polski w tej dyscyplinie sportu.

Polska - Holandia. Eksperyment Vitala Heynena. Testował przyjmującego na ataku

Mierząca 188 cm wzrostu przyjmująca po latach występów w juniorskiej ekipie KS Pałac Bydgoszcz dołączyła do kadry seniorskiego zespołu i będzie występowała w Ligi Siatkówki Kobiet. Wcześniej do zespołu znad Brdy została sprowadzona środkowa Anna Stencel, rozgrywająca Marta Biedziak oraz atakująca Izabella Rapacz. Do tego sportowy awans z drużyny juniorskiej do ekstraklasowej zanotowała także libero Julia Reszelewska.

Enea PTPS Piła ogłosiła aż trzy nowe zawodniczki w składzie na sezon 2019/2020, z których jedna ma za sobą pobyt w szczyrkowskim SMS-ie. Mowa o 19-letniej Rozalii Hnatyszyn, byłej siatkarki Gedanii Gdańsk i Budowlanych Łódź, która w swojej dotychczasowej karierze występowała zarówno na ataku, jak i w przyjęciu.

ZOBACZ WIDEO Potencjał siatkarskiej kadry jest ogromny? "Mamy na każdej pozycji wielu doskonałych zawodników"

Kolejne dwie nowe siatkarki klubu z Piły to atakująca Marta Janiszewska, która sięgała po medale mistrzostw Polski juniorek z SMS-em Police i SPS-em Volley Piła oraz inna była uczennica polickiego SMS-u, przyjmująca Olga Markiewicz. Tym samym kadra ekipy dowodzonej przez Mirosława Zawieracza liczy 13 siatkarek, w tym m.in. Aleksandrę Kazałę, Magdalenę Saad oraz Paulę Słonecką.

Grupa Azoty Chemik Police, walcząc o powrót na tron mistrza Polski, także zdecydował się na uzupełnienie składu zawodniczką wchodzącą w zawodową siatkówkę. Klub ogłosił, że czwartą przyjmującą składu Ferhata Akbasa zostanie 17-latka, Oliwia Durka. To była zawodniczka SMS Police i Pałacu Bydgoszcz oraz mistrzyni Polski kadetek z tego roku. Durka przebywa w klubie z Polic na zasadzie dwumiesięcznych testów.

Jochen Schoeps: Opuszczenie Rzeszowa nie należało do łatwych

- Czekają ją treningi i spotkania sparingowe, w trakcie których zostanie poddana ocenie. Jeśli sztab szkoleniowy stwierdzi, że Oliwia spełnia ich oczekiwania, po dwóch miesiącach okresu próbnego umowa zostanie automatycznie przedłużona - powiedział prezes Grupy Azoty Chemika Police, Paweł Frankowski.

Jak oceniasz transfery młodych zawodniczek do klubów Ligi Siatkówki Kobiet?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL