Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Vital Heynen podczas meczu reprezentacji Polski Newspix / Kacper Kirklewski / 400mm.pl / Na zdjęciu: Vital Heynen podczas meczu reprezentacji Polski

Memoriał Wagnera 2019. Vital Heynen z pierogami na konferencji. Trener złożył deklarację

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Na konferencji prasowej po meczu Polski z Serbią (3:1) w Memoriale Wagnera Vital Heynen posilał się pierogami. Selekcjoner reprezentacji złożył również deklarację ws. języka polskiego.

W pierwszym meczu Memoriału Wagnera w Krakowie reprezentacja Polski pewnie pokonała Serbię 3:1. Show na konferencji prasowej zrobił trener Vital Heynen, który do dziennikarzy wyszedł z talerzem pierogów.

Po jednym z pytań selekcjoner zapewnił, że wkrótce będzie rozmawiać w języku polskim. Już teraz Belgowi zdarza się powiedzieć parę zdań w naszym ojczystym języku. Przed meczami widać również, że śpiewa refren "Mazurka Dąbrowskiego".

Po spotkaniu z Serbią Heynen dał słowo dziennikarzom. - Chcę zadeklarować, jak trener Serbii, że w najbliższym czasie nauczę się polskiego i będę mógł z wami swobodnie rozmawiać. Wiem dużo o Polsce, znam smak pierogów, ale wasz język jest bardzo trudny - przyznał Belg na konferencji (wypowiedź za PAP).

ZOBACZ WIDEO: Leon przywitany w kadrze chlebem, solą i wódką. "Wszyscy dobrze wiedzą kto to wymyślił"


Selekcjoner reprezentacji mówił również o roli Wilfredo Leona i kombinacjach w składzie, na jakie zdecydował się w spotkaniu z Serbią (przeczytaj TUTAJ).

W piątek Polaków czeka znacznie trudniejsze zadanie. Mistrzowie świata zmierzą się z mistrzami olimpijskimi Brazylijczykami. Początek spotkania o godz. 17:30.

Czytaj teżMemoriał Wagnera 2019. Twitter po zwycięstwie Polski nad Serbią. "Tego oczekujemy od Leona"

Czy Vital Heynen doprowadzi Polaków do igrzysk olimpijskich?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL