Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dmitrij Muserski WP SportoweFakty / Olga Król / Na zdjęciu: Dmitrij Muserski

Tokio 2020. Kwalifikacje do igrzysk. Dmitrij Muserski krytykuje Vitala Heynena

Karol Wasiek
Karol Wasiek
- Jego wypowiedzi i zachowanie w stosunku do przeciwników w trakcie meczu i po zakończeniu, jest czasami nie na miejscu - tak o Vitalu Heynenie mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Dmitrij Muserski, rosyjski siatkarz.

Belgijski trener jest nietuzinkową postacią. Przez wielu jest chwalony za świetne wyniki, ale niektórzy zwracają uwagę na jego styl wypowiedzi i zachowania w trakcie i po meczach.

To nie wszystkim się podoba. Do tego grona należy m.in. Dmitrij Muserski, który na łamach "Przeglądu Sportowego" skrytykował Vitala Heynena.

- Wyniki ma bardzo dobre. Jest świetnym fachowcem, co pokazał, pracując z reprezentacją Niemiec, a teraz z Polską. Natomiast jeśli chodzi o jego wypowiedzi i zachowanie w stosunku do przeciwników w trakcie meczu i po jego zakończeniu, to uważam, że są one czasami nie na miejscu. Delikatnie mówiąc, jest to niesportowe zachowanie. Pozwala sobie na rzeczy, które nie powinny mieć miejsca - stwierdził rosyjski siatkarz.

Muserski odniósł się także do występów Wilfredo Leona w reprezentacji Polski. - Nikt nie ma prawa go osądzać. Nie mógł spełniać swoich marzeń w tej sytuacji i warunkach, jakie są na Kubie. Dlatego pochwalam jego ruch. Reprezentuje wysoki poziom sportowy i pewnie marzy o olimpijskim medalu - powiedział.

W weekend reprezentacja Polski powalczy w turnieju kwalifikacyjnym o przepustkę do Igrzysk Olimpijskich. Rywalami Biało-Czerwonych w Gdańsku będą Tunezyjczycy, Francuzi i Słoweńcy. Rosjanie w Sankt Petersburgu zagrają z Iranem, Meksykiem i Kubą.

- Na międzynarodowej arenie nie ma już słabych zespołów i z każdym trzeba się liczyć, tym bardziej w takim turnieju, w którym każdy mecz ma ogromne znaczenie i nie można sobie pozwolić na wpadkę. Zobaczymy, co się wydarzy, ale nie ukrywam, że marzę o występie na igrzyskach olimpijskich w Tokio - podkreślił Rosjanin.

Zobacz także: Prezes PZPS o występie Polek w styczniowych kwalifikacjach IO. "Raczej na 100 procent"
Zobacz także: Tokio 2020. Kwalifikacje do igrzysk. Smutna Malwina Smarzek-Godek: Potrzebuję czasu, by ułożyć to sobie w głowie

ZOBACZ WIDEO: Tour de Pologne. Mieszkańcy Bełka opowiedzieli o wypadku kolarza. "Pech. Wcześniej coś takiego się tutaj nie

wydarzyło"


 

Czy Polacy wygrają turniej kwalifikacyjny do IO 2020 w Tokio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

 • Urszula Boszulak Zgłoś
  Muserski oprócz klasy sportowej ma klasę w ogóle, o czym świadczy jego wypowiedź. Wierzę, że zachowanie Heynena może być dla naszych przeciwników denerwujące, tak jak było
  Czytaj całość
  irytujące, kiedy nasi grali przeciwko drużynie przez niego prowadzonej. Dobrze, że jest teraz z nami. Zgadzam się z Muserskim odnośnie Wilfredo Leona, za którego trzymam kciuki. Uprzedzając reakcje niektórych internautów - uważam, że umiejętność śpiewania polskiego hymnu przez członków naszej ekipy cudzoziemskiego pochodzenia nie jest istotna. Ważne, żeby swoje sportowe zadania wykonali jak najlepiej i dostarczyli nam pięknych sportowych wrażeń - tego im życzę. Tak na marginesie, to z wielką nieprzyjemnością będę oglądała Kubiaka, bo skompromitował się w moich oczach i uważam, że ktoś, kto swoimi niekompetentnymi i nienawistnymi wypowiedziami ściąga niechęć do swojej drużyny nie powinien być jej kapitanem.
  • KANAP Zgłoś
   Muserski mówi prawdę, wystarczy spojrzeć na ostatni mecz Polska-Brazylia w Krakowie i przyjrzeć się sytuacji po gwizdku gdzie podchodzą trenerzy i ich asystenci do siebie aby sobie podać
   Czytaj całość
   rękę, któryś z brazylijskich asystentów nie podał ręki Heynenowi później jeszcze pierwszy trener Brazylii przyprowadzał go do Heynena i jeszcze jakaś wymiana zdań była. Heynen pokrzykuje jakieś bzdury do trenerów i asystentów rywali oraz siatkarzy rywali i jest z siebie zadowolony. Nie wszystkim to się podoba.
   • Asser Zgłoś
    Muserski to gentelmen parkietu. Szanuję tego zawodnika tym bardziej że zawsze przychylnie mówi o Polsce.
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL