Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Laurent Tillie, trener reprezentacji FrancjiWP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Laurent Tillie, trener reprezentacji Francji

Tokio 2020. Kwalifikacje do igrzysk. Laurent Tillie: Terminarz spotkań przygotowano w sposób niesportowy

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Siatkarze reprezentacji Francji w weekend rywalizować będą w Gdańsku na turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Szkoleniowiec Trójkolorowych przed rozpoczęciem zmagań skrytykował terminarz spotkań w trójmiejskiej Ergo Arenie.

- Jak możemy się przygotować do meczów? Terminarz jest ułożony w sposób absolutnie niesportowy. Spróbujemy wygrać i natychmiast się przygotować do kolejnego meczu. Jesteśmy zobowiązani do gry, więc nie mamy wyjścia. Nie jesteśmy zarządcami - powiedział Laurent Tillie w wywiadzie dla dziennika "L'Equipe".

Szkoleniowiec reprezentacji Francji odniósł się w ten sposób do terminarza turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Trójkolorowi zmagania rozpoczną w piątkowy wieczór, o godzinie 20.30 zmierzą się z ekipą Słowenii. Wcześniej na parkiet wyjdą Biało-Czerwoni, aby powalczyć o punkty z Tunezją.

W sobotę pierwsze starcie zaplanowano na godzinę 15.00. Naprzeciwko siebie staną ekipy Polski i Francji. Oba zespoły są faworytami zmagań w trójmiejskiej Ergo Arenie. Oznacza to, że wspomniana potyczka najprawdopodobniej wyłoni triumfatora turnieju i jednoczenie ekipę, która będzie mogła cieszyć się z uzyskania olimpijskiej kwalifikacji. Ten fakt mocno niepokoi sztab szkoleniowy Les Bleus, który po zakończeniu rywalizacji ze Słowenią będzie miał zaledwie kilkanaście godzin na przygotowania do bardzo ważnego pojedynku.

Tokio 2020. Kwalifikacje do igrzysk. Vital Heynen wybrał zaskakujący terminarz

Podczas przygotowań do turnieju kwalifikacyjnego, Trójkolorowi zaprezentowali wysoką formę. W miniony piątek pokonali Stany Zjednoczone w trzech setach (25:22, 25:18, 25:18). Dla Francuzów był to rewanż za dwie porażki (po 1:3) w meczach Ligi Narodów. Z kolei dzień wcześniej zespół prowadzony przez Laurenta Tillie wygrał 3:1.

Terminarz turnieju kwalifikacyjnego w Gdańsku:

piątek, 9 sierpnia
17:00 Polska - Tunezja
20:30 Francja - Słowenia

sobota, 10 sierpnia
15:00 Polska - Francja
18:30 Słowenia - Tunezja

niedziela, 11 sierpnia
12:00 Francja - Tunezja
15:00 Polska - Słowenia

Tokio 2020. Kwalifikacje do igrzysk. Dmitrij Muserski krytykuje Vitala Heynena

ZOBACZ WIDEO Memoriał Wagnera. Paweł Zatorski: Z podniesioną głową możemy jechać do Gdańska

Czy pretensje Laurenta Tillie dotyczące terminarza są uzasadnione?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL