Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Earvin N'GapethNewspix / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Earvin N'Gapeth

Tokio 2020. Kwalifikacje do igrzysk. Earvin Ngapeth: Terminarz stanowi dla nas dodatkowe źródło motywacji

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Trener reprezentacji Francji, Laurent Tillie, w mocnych słowach wypowiedział się na temat terminarza spotkań turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich Tokio 2020 w Gdańsku. Earvin Ngapeth zapewnił z kolei, że kalendarz gier jest motywujący.

- Polska to dwukrotny mistrz świata (2014, 2018), są lepsi od nas i grają u siebie, wzmocnieni przez Wilfredo Leona. Terminarz stanowi dla nas dodatkowe źródło motywacji. Laurent Tillie, gdyby Francja była organizatorem, nigdy by czegoś takiego nie zaakceptował, ale jest jak jest. Tak naprawdę nie jesteśmy zaskoczeni - powiedział Earvin Ngapeth w wywiadzie dla dziennika L'Equipe.

Starcie reprezentacji Polski i Francji, będzie pierwszą okazją do rywalizacji w barwach narodowych dwóch wielkich gwiazd siatkówki - Wilfredo Leona i Earvina Ngapetha. Francuski przyjmujący nie ukrywa, że z dużym spokojem podchodzi do wspomnianej konfrontacji, choć jeszcze niedawno krytykował możliwość występu naturalizowanego Kubańczyka w biało-czerwonych barwach.

Tokio 2020. Kwalifikacje do igrzysk. Kevin Tillie: Leon może zdestabilizować grę Polaków

- To jest coś dla dziennikarzy. Nie ma sensu dopisywać żadnych podtekstów do rywalizacji z Leonem. OK, za każdym razem zaatakuje nad blokiem Benjamina Toniuttiego, ale będziemy przeciwstawiać się i bronić pozostałymi zawodnikami. Musimy zagrać bez strachu i frustracji. Wygrywać możemy tylko razem - powiedział przyjmujący Les Bleus.

ZOBACZ WIDEO Kwalifikacje do igrzysk. Klaudia Alagierska: Naładowałyśmy się emocjonalnie

Dla reprezentanta Trójkolorowych, występ na turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich Tokio 2020 w Gdańsku, będzie okazją do zaprezentowania się barwach drużyny narodowej, po raz pierwszy po dłuższej przerwie. W rozgrywkach Ligi Narodów znakomity przyjmujący nie miał bowiem okazji do gry z powodów osobistych.

Tokio 2020. Kwalifikacje do igrzysk. Gospodarski czy niesportowy? Polsko-francuski spór o terminarz

- Byłem przygotowany, ale Laurent Tillie (trener - dop. red.) wiedział, że moja głowa była gdzie indziej, po przyjściu na świat mojego drugiego dziecka. Przegapiłem narodziny Mathysa (pierwszego dziecka, w 2013 roku - dop. red.). Nie było możliwości, żebym przegapił narodziny Dany. Laurent dobrze to rozumiał.
Zostałem ojcem po raz drugi... - wyjaśnił reprezentant Francji.

Reprezentacja Francji na turnieju w Gdańsku zmierzy się z Polską w sobotę, 10 sierpnia 2019 o godz. 15.00. Relację na żywo z tego starcia śledzić można będzie na łamach portalu WP SportoweFakty!

Czy reprezentacja Francji zwycięży na turnieju w Gdańsku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL