Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Rafał Rusek / Na zdjęciu: siatkarze Asseco Resovii Rzeszów

Asseco Resovia zaczyna wprowadzać zmiany w życie. Pierwszy trening rzeszowian

Monika Skrzyniarz
Monika Skrzyniarz
W poniedziałek 12 sierpnia Asseco Resovia rozpoczęła treningi do nowego sezonu PlusLigi 2019/2020 i nowy rozdział w historii zespołu. Przed rzeszowianami trudne zadanie odzyskania renomy klubu.

Odmieniona Asseco Resovia Rzeszów rozpoczęła przygotowania do najbliższych rozgrywek PlusLigi pod wodzą nowego szkoleniowca, Piotra Gruszki. Nowy sztab oraz zarząd klubu rozpoczyna z nową kartą. Głównym ich zadaniem będzie zatrzymanie tendencji spadkowej podkarpackiego kolektywu, który następuje od sezonu 2014/2015 (7. miejsce na koniec ubiegłych rozgrywek). 

Gruszka już teraz ma do dyspozycji spore grono zawodników, aby skutecznie przygotować się do krajowych rozgrywek. Patrząc pod kątem reprezentacyjnym zaledwie czterech siatkarzy uczestniczyło w interkontynentalnych turniejach kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich w Tokio 2020 podczas zeszłego weekendu. Mowa o Tomasie Rousseaux, Kawice Shoji, Nicholasie Hoag oraz Luke Perry

Ze wspomnianych siatkarzy, zaledwie amerykański rozgrywający już w niedzielę cieszył się z biletu na przyszłoroczne IO. Jednak co ciekawe jako jedyny z czwórki Resoviaków nie zameldował się w ogóle na boisku. Reszta zawodników aktywnie brała udział w walce o kwalifikację, a co więcej Luke Perry zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji najlepiej broniących turnieju w Bari. Popisał się aż 21 obronami, które dały kontrę jego zespołowi. Wyprzedził w tym zestawieniu Włochów i Serbów.

ZOBACZ WIDEO Tokio 2020. Dziennikarze WP SportoweFakty wskazali kluczowy element, który zadecydował o awansie. "Niby prosta rzecz"

Powyżsi będą do dyspozycji sztabu Asseco Resovii później, po wypełnieniu reprezentacyjnych obowiązków. Bez nich drużyna przejdzie szereg sparingów. W akcji rzeszowian będzie można zobaczyć między innymi podczas turnieju w Krośnie (17-19.09), Legnicy (21-22.09) czy we Lwowie (04-06.10).

Po przygotowaniach przyjdzie kolej na weryfikację na ligowym boisku. Tam w pierwszej kolejce sezonu 2019/20 rzeszowianie zagrają z drużyną, z którą kończyli ubiegłoroczny sezon, a dodatkowo była ona wtedy prowadzona przez obecnego trenera Pasów, Piotr Gruszkę. Mowa o GKS-ie Katowice. Inauguracja sezonu zostanie rozegrana w ostatni weekend października.

Czytaj także:
-> Onico złożyło wniosek o ogłoszenie upadłości. Powodem niewypłacalność
-> ME w siatkówce plażowej: Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik wicemistrzyniami Europy

Czy Asseco Resovia wskoczy ponownie do najlepszej czwórki ligi w sezonie 2019/2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL