Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Polak Michał Kubiak (w środku) oraz Barthelemy Chinenyeze (z lewej) i Antoine Brizard (drugi z lewej) z FrancjiPAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Polak Michał Kubiak (w środku) oraz Barthelemy Chinenyeze (z lewej) i Antoine Brizard (drugi z lewej) z Francji

Tokio 2020. Kwalifikacje do igrzysk. Jacek Kurski podał wyniki oglądalności meczu z Francją

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Mecz Polski z Francją (wynik 3:0) podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich Tokio 2020, pomimo nie najlepszej pory, zgromadził dużą widownię w TVP 1.

Prezes Telewizji Publicznej Jacek Kurski pochwalił się wynikami oglądalności transmisji wygranego meczu Polaków z Francją (wynik 3:0 - więcej TUTAJ) w ramach turnieju kwalifikacyjnego siatkarzy do IO Tokio 2020.

Dane dotyczą tylko TVP 1. Spotkanie z Ergo Areny w Gdańsku transmitowała też kodowana telewizja Polsat Sport. "Świetna sobota 10.08. TVP. 2,24 mln na meczu siatkówki Polska-Francja 3:0 otwierającym nam drogę do IO Tokio 2020" - napisał prezes Kurski na Twitterze.

Ponad dwa miliony widzów meczu reprezentacji Polski na antenie TVP 1 to dobry wynik. Warto zaznaczyć, że pojedynek był rozgrywany w sobotnie popołudnie (początek o godz. 15), co z pewnością nie sprzyjało biciu rekordu w tej kategorii.

ZOBACZ: Tokio 2020. Kwalifikacje do igrzysk. Polska - Francja. Magia w Ergo Arenie (wideo) >>

Dla porównania, wygrana naszych siatkarzy z Brazylią (3:0) w meczu o 3. miejsce w Final Six Ligi Narodów 2019 (w niedzielę 14 lipca o godz. 22) zgromadziła przed telewizorami 2,5 mln widzów.

ZOBACZ WIDEO Maciej Muzaj zadowolony ze zwycięstwa z Francją. "Wszyscy zrobiliśmy bardzo dobrą robotę"

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL