Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze reprezentacji Polski (od lewej): Michał Kubiak, Piotr Nowakowski i Fabian Drzyzga, z tradycyjną japońską lalką DarumaPAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski (od lewej): Michał Kubiak, Piotr Nowakowski i Fabian Drzyzga, z tradycyjną japońską lalką Daruma

Tokio 2020. Kwalifikacje do igrzysk. Polacy dostali lalkę Daruma. To szczególny symbol

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Zwycięzcy turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich otrzymują lalkę Daruma. Dostali ją także reprezentanci Polski po swoim sukcesie w Ergo Arenie.

Zwycięzcy sześciu rozgrywanych w ten weekend turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich zagwarantowali sobie udział w przyszłorocznej imprezie rozgrywanej w Tokio. Symbolem przepustki nie był jednak typowy bilet czy statuetka, ale lalka Daruma.

To tradycyjna japońska lalka, która w środku jest pusta. Jest ona okrągła i nie ma kończyn. Wzorowana jest na Bodhidharmie, założycielu buddyzmu zen. Przedstawia brodatego mężczyznę, mnicha Dharmę.

Czytaj też:
-> Tokio 2020. Kwalifikacje do igrzysk. Ależ "bomby" Wilfredo Leona! Dwa asy serwisowe zmieniły losy seta (wideo)
-> Tokio 2020. Kwalifikacje do igrzysk. Gratulacje za awans dla siatkarzy od prezydenta Andrzeja Dudy

Uznawana jest za talizman. Co ciekawe, przeważnie nie ma namalowanych źrenic, taką lalkę dostali właśnie polscy siatkarze. Jeśli źrenice zostaną domalowane, to zyskają moc przynoszenia szczęścia. Żeby tak się stało, należy to zrobić z nadejściem Nowego Roku lub w ważnym momencie.

Zawodnicy otrzymali lalkę w kolorze czerwonym, który symbolizuje szczęście, powodzenie, zwycięstwo, a także długie życie i ochronę przed chorobami.

Przypomnijmy, że na igrzyskach olimpijskich zagra tylko 12 ekip, w tym gospodarze, czyli Japończycy. Kolejnych sześć przepustek przypadnie zwycięzcom turniejów interkontynentalnych. Tu właśnie swój bilet wywalczyli Polacy. Pozostałe pięć miejsc przypadnie triumfatorom styczniowych turniejów kontynentalnych.

ZOBACZ WIDEO Trener Francuzów o meczu z Polakami. "Graliśmy zbyt nerwowo, a Polacy byli świetni w każdym elemencie"

Czy Polacy zdobędą medal na IO w Tokio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL