Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Matteo Ciambelli / Na zdjęciu: Vital Heynen

Tokio 2020. Vital Heynen apeluje do kibiców: Zapiszcie tę datę w kalendarzu

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Vital Heynen za pośrednictwem Twittera zaapelował do polskich kibiców. "8 sierpnia. Zapiszcie tę datę w swoich kalendarzach. Wtedy napiszemy kolejną piękną historię. Gramy o złoto Igrzysk Olimpijskich" - napisał belgijski szkoleniowiec.

Kolejny sukces Vitala Heynena z reprezentacją Polski siatkarzy. Biało-Czerwoni wygrali wszystkie trzy mecze w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, dzięki czemu zapewnili sobie bilety do Tokio 2020.

Tuż po zwycięstwie ze Słowenią (3:1) Belg rozpoczął niesamowite show. Przejął mikrofon i zaczął... przemawiać po polsku!

- To nie jest dziś takie łatwe. Trzy elementy... pierwszy: chciałbym podziękować miastu Gdańsk, wolontariuszom oraz wszystkim organizatorom tego turnieju. Drugi: moi zawodnicy, nie! Nasi zawodnicy są fantastyczni, dziękuję! Ostatni element: polscy kibice są najlepsi - powiedział szczęśliwy Heynen.

ZOBACZ WIDEO Tokio 2020. Fabian Drzyzga pokazał efektowny "bilet" na igrzyska. Nie bał się o wynik w trudnym momencie

Nie jest tajemnicą, że największym marzeniem Belga jest triumf w igrzyskach olimpijskich. Obejmując posadę szkoleniowca w reprezentacji Polski, od razu mówił o Tokio. Zresztą wiadomo, że dokładnie tego samego chciał Polski Związek Piłki Siatkowej oraz sami zawodnicy.

Heynen za pośrednictwem Twittera zaapelował do polskich kibiców. Jego tweet nawiązuje do gry w igrzyskach olimpijskich. Belg podał... datę, kiedy Polacy zagrają o złoto w Tokio.

"8 sierpnia. Zapiszcie tę datę w swoich kalendarzach. Wtedy napiszemy kolejną piękną historię. Gramy o złoto Igrzysk Olimpijskich" - napisał.

Zobacz także: Co jeszcze czeka reprezentację Polski siatkarzy w 2019 roku? Sprawdź terminarz na dalszą część sezonu

Zobacz także: Tokio 2020. Kwalifikacje do igrzysk. Vital Heynen zrobił show i przemówił do kibiców po polsku

Czy Vital Heynen to najlepszy trener reprezentacji Polski w historii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL