WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: siatkarze ONICO Warszawa

Siatkówka. Złe wieści dla Onico Warszawa. Nowy nabywca niezainteresowany finansowaniem klubu

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Ciemne chmury wciąż wiszą nad zespołem Onico Warszawa. Choć znalazł się potencjalny nabywca spółki, która jest właścicielem klubu, to poinformował on, że nie jest zainteresowany finansowaniem siatkarzy.

Zarząd spółki Onico, która jest właścicielem warszawskiego klubu, na początku sierpnia złożyła wniosek o upadłość z uwagi na niewypłacalność (więcej na ten temat przeczystasz TUTAJ). Nadzieją dla firmy ma być przejęcie przez grupę Eneris.

Według informacji przekazanych przez "Puls Biznesu", grupa Eneris nie jest zainteresowana sportową działalnością Onico. Dziennikarze tej gazety informują, że klub mógł w poprzednim sezonie liczyć na wsparcie w wysokości około 10 mln złotych.

Z uwagi na piętrzące się problemy w Onico, zarząd spółki podjął decyzję, że nie będzie dalej wspierać klubu siatkarskiego ze stolicy.

Zarząd klubu natomiast uważa, że trwają rozmowy z potencjalnymi sponsorami i że są one na zaawansowanym etapie. Swoją cegiełkę ma dorzucić także miasto. Problemem może jednak okazać się zadłużenie, jakie ONICO Warszawa posiada względem aktualnego właściciela.

W sezonie 2018/2019 ONICO Warszawa zajęło drugie miejsce w rozgrywkach PlusLigi. W finale stołeczny zespół przegrał z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Czytaj także:
Historyczny moment dla kubańskiej siatkówki. Robertlandy Simon powraca do reprezentacji
Tokio 2020. Kwalifikacje do igrzysk. Bartosz Bednorz zaskoczony decyzją trenera

ZOBACZ WIDEO Tokio 2020. Fabian Drzyzga pokazał efektowny "bilet" na igrzyska. Nie bał się o wynik w trudnym momencie

Czy uda się uratować Onico Warszawa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

    Pokaż więcej komentarzy (6)
    PRZEJDŹ NA WP.PL