Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentacja Polski mężczyznWP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: reprezentacja Polski mężczyzn

Włoskie media: Zaskakujące plany FIVB. Finały Ligi Narodów krótko przed startem turnieju olimpijskiego

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Światowa Federacja Siatkówki niedawno zapewniała, że zamierza zrobić wszystko, aby reprezentanci krajów mieli odpowiednio dużo czasu na odpoczynek i przygotowanie się do najważniejszych imprez w 2020 roku. Wygląda na to, że były to puste obietnice.

Dobrze zorientowany włoski dziennikarz, Ginaluca Pasini, na swoim blogu ujawnił, że plan gier w 2020 roku dla przedstawicieli czołowych reprezentacji męskich i żeńskich, będzie jeszcze bardziej wymagający niż w ostatnich latach. Wszystko wskazuje na to, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom, finał Ligi Narodów odbędzie się zaledwie kilkanaście dni przed startem turnieju olimpijskiego!

"Dziękuję Bogu za to, że dał mi zdrowie, abym mógł robić to, co kocham. Jestem szczęśliwy, ale nie mogę powstrzymać się od skrytykowania organizacji, które kontrolują światową siatkówkę. To był niezwykle stresujący rok z niezliczonymi podróżami, meczami i turniejami. Od klubu do reprezentacji i na odwrót. Wyjątkowe dni, takie jak Boże Narodzenie, spędziliśmy na podróżach i treningach. Ilość kontuzji wzrasta, a to nie jest dobre dla nikogo. FIVB, CEV, Lega Volley, CBV i inni muszą zrozumieć, że jesteśmy ludźmi i potrzebujemy kalendarza, który uwzględni nasze zdrowie, a nie tylko zagadnienia biznesowe czy zyski. To sportowcy tworzą widowisko. Musimy się zjednoczyć, aby zmienić ten system!" - pisał na zakończenie minionego roku na swoim instagramowym profilu Bruno Rezende.

Siatkówka. Koreańczycy złożyli skargę na trenera Rosjanek. Padły oskarżenia o rasizm

Brazylijski rozgrywający był jednym z pierwszych zawodników, który rozpoczął dyskusję na temat konieczności wprowadzenia zmian w kalendarzu rozgrywek międzynarodowych. Temat przeładowanego do granic możliwości kalendarza poruszał także Michał Kubiak. Kapitan reprezentacji Polski w wywiadzie dla naszego portalu również zauważył, że władze siatkówki ustalając terminy turniejów, nie biorą pod uwagę zdrowia zawodników.

ZOBACZ WIDEO Tokio 2020. Fabian Drzyzga pokazał efektowny "bilet" na igrzyska. Nie bał się o wynik w trudnym momencie

- Pojawiają się obietnice, że grania będzie mniej, a czasu na odpoczynek więcej, ale nic się nie zmienia. Nasuwa się jedno stwierdzenie - że my zawodnicy mamy, za przeproszeniem, wielkie g... do powiedzenia, a z naszym zdrowiem nikt się nie liczy. Poza tym uważam, że nasza federacja jest bierna. Powinna wymuszać na światowych władzach różne zmiany. Jesteśmy ważnym krajem na siatkarskiej mapie, który najlepiej organizuje różnego rodzaju turnieje. Każdy, kto przyjeżdża do Polski grać, wyjeżdża z uśmiechem. Choćby dlatego my jako federacja powinniśmy odgrywać w FIVB trochę ważniejszą rolę, niż odgrywamy - grzmiał kapitan reprezentacji Polski.

Zasady zmiany obywatelstwa sportowego. Wilfredo Leon spełnił szereg warunków, aby zagrać dla Polski

Doniesienia włoskiego dziennikarza wydają się o tyle zaskakujące, że w czerwcu FIVB informowała, iż w nadchodzącym sezonie zamierza uwzględnić postulaty zawodników i zagwarantować im odpowiedni czas na regenerację po trudach ligowego sezonu. Według informacji Pasiniego, nic takiego nie będzie miało jednak miejsca, bowiem rywalizacja w Lidze Narodów ma wystartować tuż po zakończeniu zmagań w Lidze Mistrzów i w czołowych ligach europejskich.

Jak oceniasz dotychczasowe działania przedstawicieli FIVB?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

 • Radek Kazik Zgłoś
  Dla Polski nie ma teraz problemu - wystawimy 2,3,4 skład i tez wstydu nie będzie ;)
  • Gepard2015 Zgłoś
   W kolejny rok wszystkie reprezentacje ktore zakwalifikuja sie na Igrzyska Olimpijskie pokaza jak gleboko maja FIVB I albo oleja NVL badz zagraja juniorami. NVL schodzi na psy I traci prestiz I
   Czytaj całość
   nie dziwie sie czolowym reprezentacjom jezeli tak postapia...
   • Grieg Zgłoś
    Kilka tygodni temu ten sam redaktor w artykule "FIVB ugięła się pod presją zawodników. Światowe władze opublikowały kalendarz na 2020 rok" informował, że FIVB wyznaczyła finał LN
    Czytaj całość
    zarówno siatkarek, jak i siatkarzy na 1-5 lipca, a więc na niespełna trzy tygodnie przed igrzyskami. Czy to znaczy, że plany się zmieniły i finał LN odbędzie się w środku lipca?
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    PRZEJDŹ NA WP.PL