Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Reprezentacja Niemiec mężczyznMateriały prasowe / FIVB / Reprezentacja Niemiec mężczyzn

Tokio 2020. Niemcy faworytem do organizacji europejskiego turnieju kwalifikacyjnego siatkarzy

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Styczniowe kwalifikacje europejskie będą ostatnią szansą na wywalczenie olimpijskiej przepustki. Obsada turnieju będzie bardzo silna. Wszystko wskazuje na to, że organizatorem zmagań, podobnie jak cztery lata wcześniej, będą Niemcy.

W Europejskim Turnieju Kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich Tokio 2020, który został zaplanowany od 6 do 12 stycznia 2020 roku, weźmie udział siedem najwyżej sklasyfikowanych drużyn w rankingu CEV, opublikowanym w październiku - po zakończeniu tegorocznych mistrzostw Europy. Grono uczestników uzupełni organizator kwalifikacji. Przepustkę na igrzyska wywalczy tylko triumfator zmagań.

Europejski ranking będzie uwzględniał wyniki osiągnięte na mistrzostwach Europy 2019 i 2017, mistrzostwach świata w 2018 roku, w Lidze Europejskiej 2017, Lidze Światowej 2017. Ranking zostanie zmodyfikowany poprzez usunięcie wyników z EuroVolley 2015 i zastąpieniu ich rezultatami osiągniętymi przez drużyny na tegorocznych mistrzostwach Starego Kontynentu.

Zdaniem włoskiego dziennikarza Gian Luci Pasiniego, najpoważniejszym kandydatem do organizacji kwalifikacji z udziałem siatkarzy są Niemcy. Federacje zainteresowane goszczeniem turnieju, mają czas na złożenie aplikacji do 23 sierpnia. W przypadku kobiet faworytem jest Turcja. O szansach naszych zachodnich sąsiadów wcześniej w wywiadzie dla naszego serwisu wspominał między innymi były prezes PZPS Mirosław Przedpełski.

Włoskie media: Turcja organizatorem turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich Tokio 2020 siatkarek

Bez względu na końcowe rozstrzygnięcia turnieju kwalifikacyjnego siatkarzy wiadomo, że do Tokio nie poleci jeden z zespołów światowej czołówki. W styczniowych zmaganiach wystąpią bowiem reprezentacje Francji i Serbii, aktualny lider i trzecia ekipa rankingu CEV. Bliscy występu są także Bułgarzy, którzy w dramatycznych okolicznościach przegrali walkę o awans z reprezentacją Brazylii. O olimpijskie przepustki nie muszą martwić się Polacy, Włosi i Rosjanie. Spore nadzieje na grę w "turnieju ostatniej szansy" mogą mieć Belgowie, Słoweńcy, Niemcy, Holendrzy i Finowie.

Tokio 2020. Kwalifikacje do igrzysk: trzy ekipy z Europy z awansem. Dramat reprezentacji Bułgarii

ZOBACZ WIDEO Tokio 2020. Dziennikarze WP SportoweFakty wskazali kluczowy element, który zadecydował o awansie. "Niby prosta rzecz"

Czy reprezentacja Niemiec wywalczy awans na igrzyska olimpijskie siatkarzy Tokio 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL