Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Vital Heynen PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Vital Heynen

Tokio 2020. Takiego Vitala Heynena nie znacie. "Rolnik z ADHD"

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Vital Heynen w szczerej rozmowie z PZPS przyznał, że w dzieciństwie był bardzo ruchliwym dzieckiem, który sprawiał wiele problemów nauczycielom. - Jestem chory na łagodną postać ADHD. Dostawałem sporo kar za huśtanie się na krześle - mówił Belg.

Belg jest jedną z najbarwniejszych postaci w środowisku siatkarskim. Vital Heynen jest znany z ostrych i ciętych ripost. Nie boi się użyć mocnych słów w rozmowach z dziennikarzami.

Kanał PZPS na Youtubie opublikował długą i bardzo szczerą rozmowę z belgijskim szkoleniowcem, w której zdradził kilka sekretów ze swojego życia.

- Zwykle żartuję sobie, że jestem rolnikiem. Może nie takim prawdziwym, ale faktycznie pochodzę z małej wioski. Miałem ogromny ogród i prywatne boisko do piłki nożnej. Miałem dużo miejsca, żeby spożytkować moją energię. Nie jest tajemnicą, że jestem chory na łagodną postać ADHD. Sprawiałem wiele problemów nauczycielom. Nie byłem w stanie wysiedzieć w szkolnej ławce. Zawsze na lekcjach bujałem się na krześle i dostawałem kary - przyznał Heynen.

Belg zdradził także, jak wyglądały jego rozmowy z potencjalnymi pracodawcami. Heynen nie ukrywał przed nimi swoich wad i mankamentów. - Mówiłem o moich wszystkich złych nawykach. Żaden z nich nie może powiedzieć, że nie ostrzegałem. Czasem krzyczę, biegam i kolekcjonuję żółte kartki. Ale widzę, że moi gracze idą do przodu - skomentował.

Reprezentacja Polski siatkarzy wygrała wszystkie trzy mecze w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, dzięki czemu zapewniła sobie bilet do Tokio 2020. Belg ma listę rzeczy, które chce w najbliższym czasie zrealizować. Jedną z nich jest złoto na IO z Polską.

- Listę stworzyłem dziesięć lat temu, w 2009 roku i doszedłem do 27 pozycji. Muszę pomyśleć, co będę robił jak skreślę trzydziestą, ale mam już pięćdziesiąt lat, więc zostało niewiele czasu - mówił z uśmiechem na twarzy.

Zobacz także: Siatkówka. Śpiewa hymn razem z niesłyszącą siostrą. Wzruszająca historia Nicole Koolhaas
Zobacz także: Tokio 2020. Kwalifikacje do igrzysk. Po tym pytaniu Vital Heynen nie wytrzymał. Cięta riposta Belga

ZOBACZ WIDEO Bundesliga. Robert Lewandowski z dwoma golami na początek sezonu. Bayern poniżej oczekiwań [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

 

Czy reprezentacja Polski siatkarzy zdobędzie medal na igrzyskach olimpijskich?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL