Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał WiniarskiMateriały prasowe / fot. Trefl Gdańsk / Na zdjęciu: Michał Winiarski

Siatkówka. Trefl Gdańsk rozpoczął okres przygotowawczy. Przed zawodnikami dziesięć tygodni treningów

Sebastian Zwiewka
Sebastian Zwiewka
Trefl Gdańsk w poniedziałek rozpoczął okres przygotowawczy do nowego sezonu. Siatkarze z Trójmiasta będą trenować przez dziesięć tygodni, a dopiero później przyjdzie czas na inaugurację PlusLigi.

W zespole prowadzonym przez Michała Winiarskiego brakuje obecnie dwóch zawodników. Pablo Crer przyleci do Gdańska na początku przyszłego tygodnia, a Ruben Schott zjawi się dopiero po mistrzostwach Europy, w których będzie reprezentował swój kraj. Niemiec zatem dołączy do drużyny najpóźniej.

Trefl Gdańsk ma aż dziesięć tygodni na przygotowania do sezonu w PlusLidze, ponieważ inauguracyjny mecz odbędzie się 27 października w Ergo Arenie z PGE Skrą Bełchatów. Winiarski w poniedziałek przeprowadził premierowe zajęcia, a jego podopieczni wcześniej musieli przejść rutynowe badania medyczne. Na kolejne dni zaplanowane są następne sesje treningowe.

Zobacz takżeSiatkówka. Trefl Gdańsk rozpoczyna przygotowania do sezonu. Na starcie zabraknie dwóch obcokrajowców

Siatkarze nie mieli żadnych problemów z rozpoczęciem przygotowań. - Zawodnicy mieli wykonywaną najbardziej podstawową diagnostykę, m.in. morfologię krwi. Jest to taki zestaw badań, który jest potrzebny każdemu profesjonalnemu siatkarzowi do uprawiania sportu. W przypadku wszystkich graczy badania wypadły pomyślnie i możemy trenować – powiedział szkoleniowiec gdańszczan.

ZOBACZ WIDEO Tokio 2020. Dziennikarze WP SportoweFakty wskazali kluczowy element, który zadecydował o awansie. "Niby prosta rzecz"

Pięciu zawodników w okresie między sezonami reprezentowało narodowe barwy. Chodzi o Marcina Janusza, Pawła Halabę, Bartosza Filipiaka, Łukasza Kozuba oraz Mateusza Janikowskiego. Już na początku czerwca wszyscy otrzymali indywidualne plany treningowe. - Z moich obserwacji podczas tego pierwszego treningu, który mieliśmy w siłowni wynika, że zawodnicy są w bardzo dobrej formie. Szczegółowe pomiary będziemy przeprowadzać jednak we wtorek i w środę. Będą one wykonywane na bazie tych testów, które zrobiliśmy w czerwcu, żeby porównać parametry jeden do jednego - dodał.

Trener czeka na pozostałych siatkarzy, ale obecna grupa i tak go zadowala. - Jest nas dwunastu, ale jest to jak najbardziej optymalna liczba, tym bardziej, że Pablo Crer dotrze do nas już niebawem. Oczywiście dostanie jeszcze kilka dni wolnego na aklimatyzację, ponieważ podróż z Argentyny i zmiana czasu mogą wymagać chwili odpoczynku. Z końcem sierpnia zaczniemy już jednak trenować w trzynastu i będziemy czekali na Rubena Schotta, który będzie grał w mistrzostwach Europy - skomentował Winiarski.

Zobacz także: Trefl Gdańsk zamknął skład na nowy sezon. Mateusz Janikowski zagra w Trójmieście

Gdańszczanie przez najbliższy miesiąc będą skupiać się na treningach w hali i na siłowni. Pierwszy sparing zostanie rozegrany w połowie września. - Pierwszy okres przygotowań oznacza dużo pracy fizycznej w siłowni, ale pojawi się też technika połączona razem z wytrzymałością. Pierwsze sparingi zaczniemy w połowie września z drużyną z Suwałk, a od końca września do startu rozgrywek każdy weekend będzie wypełniony grami kontrolnymi. W niedzielę 27 października zaczynamy już to, na co wszyscy czekają najbardziej - zakończył.

Czy Michał Winiarski poprowadzi Trefla Gdańsk do sukcesów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL