Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Korneliusz BanachWP SportoweFakty / Adrian Sawko / Na zdjęciu: Korneliusz Banach

Koniec wakacji w Kędzierzynie-Koźlu. ZAKSA szykuje się na sezon 2019/2020

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wraz z początkiem tygodnia rozpoczęła przygotowania do nowego rozdania w PlusLidze. Na pierwszym treningu stawiło się dziesięciu zawodników.

Ze względu na obowiązki reprezentacyjne części siatkarzy (Benjamin Toniutti, Sam Deroo, David SmithPaweł Zatorski, Aleksander Śliwka), sztab szkoleniowy przez kilka tygodni będzie mieć do dyspozycji dziesięcioosobową grupę zawodników. Drużyna przeszła już pierwsze badania i jest gotowa na ciężką pracę.

Mistrzowie Polski początkowo trenować będą z Michałem Chadałą, Adamem Swaczyną i Piotrem Pietrzakiem. W najbliższym czasie do drużyny dołączy Nikola Grbić, pierwszy szkoleniowiec ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W porozumieniu z serbskim trenerem, przebieg przygotowań został dopasowany do kalendarza reprezentacyjnego. 

Od samego początku w treningach uczestniczą Łukasz Kaczmarek, Łukasz Wiśniewski, Sławomir Jungiewicz, Przemysław Stępień, Krzysztof Rejno, Kamil Semeniuk, Sebastian Warda, Adam Smolarczyk, a także Korneliusz Banach (powrót do pierwszej drużyny) i nowy, utalentowany zawodnik - Filip Grygiel.

ZOBACZ WIDEO Tokio 2020. Awans na igrzyska jest, pora na wymarzony medal? "Nikogo się nie boimy. Czujemy się mocni"

- Wracam z uśmiechem i z wielką motywacją do ciężkiej pracy. Zdaję sobie sprawę, kto występuje na mojej pozycji ale chcę cały czas się uczyć i poprawiać w każdym elemencie, stawać się lepszym z każdym dniem i zapracować sobie swoją postawą by móc pokazać się również na boisku - zadeklarował grający na pozycji libero, Korneliusz Banach.

- Gdy pojawiła się oferta z ZAKSY, nie zastanawiałem się długo, bo wiedziałem że będzie to duże wyzwanie, jak i szansa na rozwinięcie umiejętności. Trener Nikola Grbić jest bardzo dobrym fachowcem, więc również to przemawiało za tym by iść do Kędzierzyna-Koźla i rozwijać się pod jego okiem - przyznał Filip Grygiel, młodzieżowy reprezentant Polski.

Kędzierzynianie sezon 2019/2020 rozpoczną 23 października, rywalizując z ONICO Warszawa o Superpuchar Polski w Arenie Gliwice. O szczegółowych planach meczów kontrolnych i turniejów towarzyskich klub będzie informować na bieżąco.

---> Developres SkyRes Rzeszów pod wodzą Stephane'a Antigi rozpoczął przygotowania do nowego sezonu
---> Trefl Gdańsk rozpoczął okres przygotowawczy. Przed zawodnikami dziesięć tygodni treningów

Czy ZAKSA Kędzierzyn-Koźle obroni w sezonie 2019/2020 mistrzowski tytuł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL