Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Klaudia AlagierskaNewspix / JAKUB PIASECKI/CYFRASPORT / Na zdjęciu: Klaudia Alagierska

Mistrzostwa Europy siatkarek. Klaudia Alagierska wskazała słaby punkt Polek

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Polskie siatkarki szlifują formę na mistrzostwa Europy. Klaudia Alagierska przyznaje, że najmocniej bawiają się własnych błędów. - To najbardziej dołuje drużynę - przyznaje.

23 sierpnia startują mistrzostwa Europy siatkarek. W turnieju weźmie udział reprezentacja Polski. Nasze zawodniczki trafiły do grupy z Włochami, Belgią, Ukrainą, Słowenią oraz Portugalią. Choć do pierwszego meczu został jeden dzień, to Białe-Czerwone do samego końca szlifują formę.

Mistrzostwa Europy siatkarek: Jacek Nawrocki podał skład reprezentacji Polski >>

Nasze reprezentantki zdają sobie sprawę, że mają wiele błędów do wyeliminowania. Głos na ten temat zabrała Klaudia Alagierska, która wskazuje, co jest ich największą bolączką i na czym skupiają się na treningach.
- Myślę, że sytuacyjne wystawy to nasz słaby punkt. Ze słabego przyjęcia staramy się dociągać te piłki, żeby atakujące miały łatwiejsze zadanie. Ćwiczymy też blok i obronę. To są te punkty i atuty, którymi możemy przeciwnika pokonać - mówi Alagierska w rmf24.pl.

ZOBACZ WIDEO Tokio 2020. Fabian Drzyzga pokazał efektowny "bilet" na igrzyska. Nie bał się o wynik w trudnym momencie


23-letnia środkowa przyznała, że najtrudniejszymi rywalkami będą Włoszki. Potem Ukrainki i Słowenki. Polskie siatkarki jednak najbardziej obawiają się siebie.

- Błędów własnych. To najbardziej dołuje drużynę. Jeśli nie będziemy popełniać własnych błędów i oddawać punktów za darmo, to myślę, że wszystko pójdzie w dobrą stronę - tłumaczy.

Mistrzostwa Europy siatkarek. Kłopoty Włoszek na lotnisku. Alessia Orro nie mogła przylecieć do Polski >>

W piątek 23 sierpnia Polki zagrają ze Słowenią o godzinie 20.30 w łódzkiej Atlas Arenie. Polska organizuje mistrzostwa Europy siatkarek wraz z Turcją, Węgrami oraz Słowenią.

Czy Polki wyjdą z grupy w mistrzostwach Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL