Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentacja Rosji siatkarek Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Rosji siatkarek

Mistrzostwa Europy siatkarek. Asystent trenera reprezentacji Rosji, Sergio Busato, zdyskwalifikowany na trzy mecze

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Trener reprezentacji Rosji siatkarek, w meczach fazy grupowej mistrzostw Europy 2019 będzie musiał radzić sobie bez swojego asystenta. Sergio Busato został zdyskwalifikowany na trzy spotkania, za rasistowski gest wykonany po starciu z Koreankami.

Asystent trenera reprezentacji Rosji kobiet, Sergio Busato, został oskarżony o rasizm po meczu Sbornej z Koreą Południową, rozegranym w ramach I rundy kwalifikacji interkontynentalnych do igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Po zakończeniu rywalizacji, Włoch świętując zwycięstwo wykonał gest "skośnych oczu". Zostało to uznane przez koreańską stronę za rasistowskie.

Koreański Związek Piłki Siatkowej (KVA) zapowiedział przesłanie skargi w tej sprawie zarówno do FIVB, jak i rosyjskiego związku. - Próbujemy potwierdzić, czy taki czyn podlega karze. Zdecydowaliśmy się podjąć takie kroki, aby zapewnić, że coś takiego się nie powtórzy - przekazali przedstawiciele KVA w rozmowie z en.yna.co.kr.

Mistrzostwa Europy siatkarek. Terminarz spotkań i plan transmisji z meczów reprezentacji Polski

Mistrzostwa Europy siatkarek. Czterech gospodarzy, dwa ćwierćfinały w Polsce. Zasady rywalizacji o medale

Po rozpatrzeniu skargi, Wydział Dyscyplinarny FIVB orzekł, że Sergio Busato, asystent trenera reprezentacji Rosji siatkarek, swoim gestem naruszył przepisy dyscyplinarne FIVB. W konsekwencji Włoch został zawieszony na trzy mecze. Kara obowiązuje podczas spotkań rozgrywanych w ramach mistrzostw Europy 2019 kobiet. Sankcje dotyczą konfrontacji z Białorusią, Szwajcarią i Niemcami.

Decyzja w tej sprawie jest ostateczna, jednak Komisja Dyscyplinarna FIVB zastrzega sobie prawo do ponownego otwarcia postępowania, jeżeli Sergio Busato nie zrealizuje nałożonej na niego kary.

Warto podkreślić, że podobnego przewinienia po wygranej nad Chinami, w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich Tokio 2020, dopuścili się reprezentanci Argentyny: Pablo Crer, Federico Pereyra i Facundo Conte. Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) zażądała wówczas wyjaśnień od argentyńskiej federacji w związku z kontrowersyjnymi gestami. Jeden z winowajców, Facundo Conte, po wybuchu skandalu, przeprosił chińskich kibiców.

ZOBACZ WIDEO Robert Lewandowski jeszcze lepszy niż w poprzednim sezonie? "Gnabry i Coman mogą mu w tym pomóc"

Czy kara nałożona na Sergio Busato jest adekwatna do przewinienia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL