Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze reprezentacji NiemiecMateriały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Niemiec

Oficjalnie: Niemcy gospodarzem europejskiego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich siatkarzy Tokio 2020

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Reprezentacja Niemiec będzie gospodarzem styczniowego europejskiego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Obsada zawodów będzie bardzo silna, awans wywalczy tylko triumfator zmagań.

W europejskim turnieju kwalifikacyjnym, który został zaplanowany od 6 do 12 stycznia 2020 roku, weźmie udział siedem najwyżej sklasyfikowanych drużyn w rankingu CEV, opublikowanym w październiku - po zakończeniu tegorocznych mistrzostw Europy. Grono uczestników uzupełnią Niemcy, organizator zmagań. Przepustkę na igrzyska wywalczy tylko triumfator zawodów.

Europejski ranking będzie uwzględniał wyniki osiągnięte na mistrzostwach Europy 2019 i 2017, mistrzostwach świata 2018, w Lidze Europejskiej 2017 i Lidze Światowej 2017. Ranking zostanie zmodyfikowany poprzez usunięcie wyników z EuroVolley 2015 i zastąpieniu ich rezultatami osiągniętymi przez drużyny na tegorocznych mistrzostwach Starego Kontynentu.

Bez względu na końcowe rozstrzygnięcia wiadomo, że do Tokio nie poleci jeden z zespołów światowej czołówki. W styczniowych zmaganiach wystąpią bowiem reprezentacje Niemiec, Francji i Serbii, czyli wicemistrz Europy z 2017 roku, aktualny lider i trzecia ekipa rankingu CEV. Bliscy występu są także Bułgarzy, którzy w dramatycznych okolicznościach przegrali walkę o awans z reprezentacją Brazylii. O olimpijskie przepustki nie muszą martwić się Polacy, Włosi i Rosjanie. Spore nadzieje na grę w "turnieju ostatniej szansy" mogą mieć Belgowie, Słoweńcy, Holendrzy i Finowie.

Siatkarze trenują w Arłamowie. Zobacz jak reprezentanci Polski przygotowują się do mistrzostw Europy

Kwalifikacje do igrzysk: trzy ekipy z Europy z awansem. Dramat reprezentacji Bułgarii

Uczestnicy pozostałych, kontynentalnych turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich siatkarzy:

Afryka: Tunezja, Egipt, Kamerun, Algieria

NORCECA: Kanada, Kuba, Portoryko, Dominikana, Meksyk

Ameryka Pd.: Wenezuela, Chile, Kolumbia

Azja: Iran, Australia, Chiny, Korea Pd.


[b]ZOBACZ WIDEO Paweł Zatorski narzeka na kalendarz rozgrywek. "Co roku działacze nam to fundują. Balansujemy na krawędzi ryzyka"


[/b]

Która z reprezentacji wywalczy awans na igrzyska olimpijskie Tokio 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL