Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarki reprezentacji PolskiWP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski

Mistrzostwa Europy siatkarek. Polska - Niemcy. DJ rozbawił kibiców, a niektórzy piszą o prowokacji

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Podczas ćwierćfinału ME 2019 Polska - Niemcy z głośników rozbrzmiewały znane wszystkim siatkarskim kibicom pieśni. W Atlas Arenie można było usłyszeć m.in. utwory z serialów "Czterej pancerni i pies" czy "Stawka większa niż życie".

Blisko 10 tysięcy polskich kibiców pojawiło się w Atlas Arenie w Łodzi, by dopingować nasze siatkarki w starciu z Niemkami. Tradycyjnie fanów rozgrzewał DJ, który w trakcie krótkich przerw puszczał popularne dżingle. 

Podczas challenge'ów można było usłyszeć m.in. przerywniki z melodią znaną z polskich seriali z lat 70. - "Czterej pancerni i pies" czy "Stawka większa niż życie". Ich akcja rozgrywa się podczas II wojny światowej i opowiada o walce Polaków z niemieckim najeźdźcą.

Uwagę na dobór piosenek zwrócił m.in. polski satyryk, Ryszard Makowski. - Ubawiło mnie, że podczas meczu Polska - Niemcy oprawca muzyczny puszczał melodię ze "Stawki większej niż życie" i piosenkę z "Czterech pancernych". Ku pokrzepieniu widowni i siatkarek - napisał na Twitterze.

Wśród kibiców nie brakuje głosów, że mogła to być prowokacja ze strony prowadzących oprawę. 

Należy jednak dodać, że melodie z obu seriali praktycznie zawsze pojawiają się podczas meczów reprezentacji zarówno mężczyzn, jak i kobiet, które rozgrywane są w Polsce.

W ćwierćfinale zawodniczki Jacka Nawrockiego po emocjonującym boju pokonały Niemki 3:2 (więcej TUTAJ) i w kolejnej rundzie zmierzą się z Turczynkami. Do końca turnieju mecze będą rozgrywane już w Turcji.

Czytaj teżMistrzostwa Europy siatkarek. Niemieckie media o meczu Polska - Niemcy

ZobaczMistrzostwa Europy siatkarek. Polska - Niemcy. "Ale jak to auf Wiedersehen?". Memy po meczu

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". "To przykre w jakim miejscu znajduje się polska piłka. Cieszymy się z coraz mniejszych rzeczy"

Czy DJ powinien odpuścić sobie puszczanie dżingli z seriali "Czterej pancerni i pies" oraz "Stawka większa niż życie" w meczu z Niemcami?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (19):

Wszystkie komentarze (19)

Komentarze (19)

×
    Wszystkie komentarze (19)
    PRZEJDŹ NA WP.PL