Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Malwina Smarzek-GodekWP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Malwina Smarzek-Godek

Mistrzostwa Europy siatkarek. Malwina Smarzek-Godek dostawała pogróżki w internecie. "Życzyli mi śmierci"

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Z niewinnego żartu zrobiła się burza. Tureccy użytkownicy Instagrama wysyłali do Malwiny Smarzek-Godek pogróżki i życzenia śmierci. - Oni z tego słyną. Nie miałam przecież złych zamiarów. Nie czuję się zagrożona - mówi sama zainteresowana.

Z Ankary - Krzysztof Sędzicki

Wszystko zaczęło się od zdjęcia zamieszczonego przez Kabaret Neo-Nówka na instagramie, w którym przed meczem z Turcją nawiązano do bitwy pod Wiedniem z 1683 roku i zwycięstwie wojsk Jana III Sobieskiego. Było to przerobione zdjęcie z tego, które pojawiło się w internecie przed ćwierćfinałem z Niemkami i pokazywało dwóch Niemców w koszulkach z numerami 14 i 10. Chodziło oczywiście o Bitwę pod Grunwaldem. Do niego dorysowano sułtańskie czapki.

fot. Instagramfot. Instagram
- Otrzymywałam za pomocą mediów społecznościowych wiele wiadomości od Turków. W tym także takie, że chcą mnie zabić. Pisali, że wybuchnę. Po prostu życzyli mi śmierci - tłumaczyła Malwina Smarzek-Godek.

Kabaret Neo-Nówka zamieścił później post z wyjaśnieniami, w którym przeprosił urażone osoby. Niewiele to jednak pomogło.

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa Europy siatkarek. Włochy - Polska. Jacek Nawrocki: Brakuje nam jeszcze, by wygrywać takie mecze


- Tacy są ci tureccy fani, do nich to nie dociera. W internecie są strasznie agresywni. Turcja z tego słynie i ci kibice tak reagują, gdy się w ten sposób zażartuje. My nic złego przecież nie chciałyśmy - powiedziała reprezentantka Polski.

Zawodniczka uspokoiła jednak, że nie czuje się zagrożona i cała sytuacja nie wpłynęła na nią przed meczami w Ankarze.

Zobacz też: Pocztówka z Ankary: wojenka internetowa

- Starałam się wyjaśnić sprawę, ale szło ciężko. Ale nie czuję się zagrożona. Myślę, że to tak nie działa, że jeśli ktoś pisze coś na Instagramie, to jednak nie podejdzie na ulicy i nie zrobi tego, o czym pisał w internecie - zakończyła.

Polska zakończyła mistrzostwa Europy na czwartym miejscu po tym, jak przegrała w meczu o brązowy medal z Włochami 0:3 (więcej na ten temat)

na Facebooku.

Komentarze (23):

 • Piotr Kuropatwa Zgłoś
  Współczesny model trenera to zabytek.Najwięcej na tym cierpią sportowcy i kibice .Rozwiązanie jest bardzo proste.Rzeczy proste są najtrudniejsze.Pozdrawiam.
  • Ojej Ojejku Zgłoś
   Od dawna pisałem na wielu forach i w wielu komentarzach, że między Europą i Azją powinni wybudować wysoki, gruby mur i po stronie europejskiej na całej długości tego muru powinno być
   Czytaj całość
   pole minowe a za tym polem minowym strażnicy z karabinami. Turcji nawet nie uważam za kraj europejski a tej dziczy azjatyckiej nie powinno się wpuszczać do Europy. To samo jeśli chodzi o Afrykę... tylko że akurat mur na Morzu Śródziemnym byłby mało praktyczny... ale już okręty i kutry z oddziałami zbrojnymi by bronić granic naszego kontynentu przed dzikusami, dałoby się umieścić. No i akurat jest odwrotnie. Coraz więcej tego dziadostwa pcha się na nasz piękny kontynent i wraz z nim coraz większymi problemami obarcza się nas Europejczyków.Dla dzikusów islamsko-żydowskich nie istnieje 2, 3 miejsce. Albo się jest najlepszym albo wcale się nie jest. To ja też chcę mieć wybór... i wybieram Europę bez brudasów azjatycko-afrykańskich
   • Jarosław Krzyżyk Zgłoś
    Dziękuję Paniom za Wspaniałe Emocje.Gramy Dalej!
    Wszystkie komentarze (23)

    Komentarze (23)

     Wszystkie komentarze (23)
     PRZEJDŹ NA WP.PL