Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Facundo ConteWP SportoweFakty / Olga Król / Na zdjęciu: Facundo Conte

Tokio 2020. Trzech Argentyńczyków zawieszonych. Wśród nich Facundo Conte

Dawid Borek
Dawid Borek
Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) zawiesiła trzech reprezentantów Argentyny za obraźliwe gesty wykonane podczas turnieju kwalifikacyjnego do IO. W gronie ukaranych jest czołowa postać kadry, Facundo Conte.

Facundo Conte, Federico Pereyra i Pablo Crer ponieśli konsekwencje za wykonanie gestu "skośnych oczu". Uczynili to kilka tygodni temu w trakcie turnieju kwalifikacyjnego do IO w Chinach.

Za naruszenie przepisów dyscyplinarnych FIVB reprezentanci Argentyny zostali zawieszeni i nie zagrają w najbliższych spotkaniach drużyny narodowej. Kary Pereyry i Crera będą obowiązywały przez trzy mecze, Conte został z kolei zawieszony na dwie potyczki.

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej w stosunku do byłego siatkarza PGE Skry Bełchatów wymierzyła niższą karę, gdyż Conte tuż po wykonaniu gestu natychmiast przeprosił za swoje zachowanie w mediach społecznościowych.

ZOBACZ WIDEO Paweł Zatorski narzeka na kalendarz rozgrywek. "Co roku działacze nam to fundują. Balansujemy na krawędzi ryzyka"

Kary dla reprezentantów Argentyny będą obowiązywać podczas mistrzostw Ameryki Południowej. Te rozpoczęły się we wtorek.

Dodajmy, że konsekwencje ponieśli nie tylko zawodnicy. Ukarana została też argentyńska federacja. Nałożono na nią grzywnę w wysokości 15 tys. franków szwajcarskich.

Zobacz też:
Mistrzostwa Europy siatkarzy. Aleksander Śliwka: Znamy swoją wartość. Nikogo się nie boimy
Mistrzostwa Europy siatkarzy. Na początek 5 meczów w 7 dni! Terminarz reprezentacji Polski

Czy siatkarze zostali sprawiedliwie ukarani?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL