Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze Ślepsk SuwałkiWP SportoweFakty / Oliwer Kobus / Na zdjęciu: siatkarze Ślepsk Suwałki

PlusLiga: inauguracja w Suwałkach zostanie przełożona

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
26 października miała nastąpić historyczna inauguracja PlusLigi w Suwałkach. Tego dnia beniaminek, Ślepsk Malow miał podjąć Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Już wiadomo, że do tego meczu w tym terminie nie dojdzie.

W Suwałkach już trwają gorączkowe przygotowania do pierwszego sezonu w PlusLidze. Jednym z ważniejszych aspektów tychże przygotowań jest budowa nowej hali, Suwałki Areny. Już wiadomo, że nie zostanie ona oddana do użytku w takim terminie, by odbyła się w niej pierwsza kolejka PlusLigi. Miejscowy Ślepsk Malow ma zmierzyć się z mistrzem Polski, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Zobacz też: Znany jest plan sparingów Cerradu Enei Czarnych Radom

- Inauguracja  wyczekiwana przez nas, suwalczan i województwo podlaskie nie będzie niestety możliwa. Z racji przesuwającego się oddania Suwałki Areny przez wykonawcę dla inwestora, a także późniejszych odbiorców musimy ten mecz przełożyć - zapowiedział Wojciech Winnik - prezes Ślepska Malow Suwałki

Na razie nie wiadomo, czy dojdzie po prostu do zmiany gospodarze, czy może zmianie ulegnie miejsce rozgrywania spotkania. Możliwy jest wariant zarówno z rozegraniem meczu w Kędzierzynie-Koźlu, jak i w innym obiekcie, w którym rolę gospodarza pełniłby beniaminek.

- Forma, w jaki sposób w jaki sposób mecz zostanie przełożony, jest w trakcie ustalania. Jesteśmy w fazie negocjacji, czy to będzie przełożenie miejsca rozgrywania czy zamiana gospodarza meczu. Zobaczymy jak to się potoczy - dodał prezes Winnik.

Sprawdź również: Ślepsk Suwałki wrzuca wyższy bieg. Niebawem pierwsze mecze towarzyskie

Suwałki Arena powstaje przy Stadionie Miejskim przy ul. Zarzecze. Ma być największym i najbardziej nowoczesnym obiektem w województwie podlaskim. Na trybunach będzie mogło zasiąść ponad 2100 widzów.

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa Europy siatkarek. Włochy - Polska. Jacek Nawrocki: Brakuje nam jeszcze, by wygrywać takie mecze

Które rozwiązanie byłoby najlepsze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL