Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze reprezentacji PolskiPAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

Mistrzostwa Europy siatkarzy. Oto drabinka turnieju. Zobacz, co czeka Polaków

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
W tegorocznych mistrzostwach Europy w siatkówce mężczyzn po raz pierwszy w historii udział wezmą aż 24 reprezentacje. To powoduje, że drabinka turnieju jest skomplikowana. Zobacz, jak wyglądać może droga Polaków do strefy medalowej.

Reprezentacja Polski trafiła do grupy D na tegorocznych mistrzostwach Europy, które odbędą się na boiskach Belgii, Francji, Holandii i Słowenii. Rywalami Biało-Czerwonych w pierwszej fazie turnieju będą Holendrzy, Czesi, Estończycy, Ukraińcy i reprezentacja Czarnogóry.

Skąd taka liczba drużyn? Po raz pierwszy w historii imprezy udział w niej wezmą aż 24 zespoły. Co trzeba zrobić, aby awansować do drugiej fazy?

Sprawdź, gdzie obejrzeć mecze reprezentacji Polski na ME. Czytaj więcej--->>>

Otóż awans do drugiej fazy ME uzyskają po cztery drużyny z każdej grupy. To oznacza, że tylko dwie reprezentacje z każdej z grup zakończą swój udział w turnieju po pięciu spotkaniach.

ZOBACZ WIDEO: Paweł Zatorski narzeka na kalendarz rozgrywek. "Co roku działacze nam to fundują. Balansujemy na krawędzi ryzyka"


Co dalej? Najlepsza "16" w 1/8 finału zagra według następującego schematu, w którym skrzyżowane zostaną reprezentacje z grup A i C oraz B i D:

A1–C4, A2–C3, C1–A4, C2–A3
B1–D4, B2–D3, D1–B4, D2–B3

Tak więc w 1/8 Polacy zagrają z jedną z drużyn z grupy B, którą tworzą: Belgia, Serbia, Niemcy, Słowacja, Hiszpania, Austria.

Vital Heynen: brak medalu będzie rozczarowaniem. Czytaj więcej--->>>

Zwycięzcy tych spotkań awansują oczywiście do ćwierćfinału, następnie w dniach 26-27 września odbędą się półfinały. Finał zaplanowano na 29 września.

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL