Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Julien Lyneel podczas obrony w meczu Francji z Rumunią na Euro 2019YouTube / CEV - European Volleyball / Na zdjęciu: Julien Lyneel podczas obrony w meczu Francji z Rumunią na Euro 2019

Mistrzostwa Europy siatkarzy. Co za akcja w obronie Lyneela w meczu Francji z Rumunią. Musisz to zobaczyć (wideo)

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
To dopiero początek mistrzostw Europy siatkarzy, a już zawodnicy nie oszczędzają się. W meczu z Rumunii z Francją Julien Lyneel, przyjmujący Trójkolorowych, wszedł na stolik sędziowski i skutecznie utrzymał piłkę w grze. Zobacz tę akcję. Warto.

Sytuacja miała miejsce przy stanie 9:7 dla Francuzów w pierwszym secie czwartkowego starcia. Z lewego skrzydła zaatakował reprezentant Rumunii, ale jego mocne zbicie podbił libero Jenia Grebennikov. Nie zdołał jednak utrzymać piłki w pomarańczowym polu i ta zaczęła zmierzać w stronę trybun. To nie była jednak stracona sytuacja dla Juliena Lyneela.

Przyjmujący reprezentacji Francji i Jastrzębskiego Węgla był blisko antenki, dlatego bardzo szybko ruszył do piłki. Nie martwiąc się, że może doznać kontuzji, wskoczył na stołek sędziowski (dokładnie na bandę reklamową przylegająca do stolika) i utrzymał piłkę w grze, co wywołało aplauz u miejscowych kibiców. Francuzi przebili piłkę "za darmo", ale za chwilę mieli kolejną kontrę i ostatecznie wygrali tą akcję (zobaczysz ją w poniższym wideo). 

Trójkolorowi nie mieli problemów z wygraniem z reprezentacją Rumunii. Triumfowali 3:0, w żadnym z setów nie pozwalając przeciwnikom na zdobycie więcej niż 19 punktów (więcej TUTAJ). W grupie A rywalem Francuzów będą jeszcze Grecy, Portugalczycy i przede wszystkim Bułgarzy oraz Włosi. 

Czytaj także: Michał Kubiak: To skandal, że niektórzy prosto z mistrzostw Europy polecą na Puchar Świata

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa Europy siatkarek. Natalia Mędrzyk: Brakowało nam niestety rytmu. Miejsce w czwórce i tak jest cenne

Czy Francuzi zdobędą medal na Euro siatkarzy 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL