Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze reprezentacji PolskiNewspix / Adam Starszynski / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

Mistrzostwa Europy siatkarzy: Holandia - Polska. Organizatorzy poprawili się. Hymn z dwiema zwrotkami

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Ostra krytyka Vitala Heynena najwyraźniej dotarła do współorganizatorów ME siatkarzy. Przed meczem Holandia - Polska odegrano już dwie zwrotki naszego hymnu.

- Myślę, że to było słabe, całkowity brak szacunku. Jak można przerwać odgrywanie czyjegoś hymnu w połowie? - mówił po pierwszym spotkaniu z Estonią trener reprezentacji Polski, Vital Heynen. Selekcjoner był wyraźnie zaskoczony, że przed drugą zwrotką hymn nagle się urwał (więcej TUTAJ).

Podobna sytuacja miała miejsce z hymnem Estonii, a także Ukrainy. Jak widać krytyka dotarła do organizatorów. Przed drugim meczem Polaków - z Holandią - odegrano już dwie pełne zwrotki, do których przyzwyczajeni są zawodnicy, kibice, jak i belgijski trener.

Polacy w meczu z Holandią mogą poczuć się tak, jakby grali u siebie. W hali pojawiło się wielu naszych kibiców, którzy głośno dopingują zawodników i wyraźnie zagłuszają gospodarzy. - W Ahoy Arena jest tłum Polaków. W ogóle nie widać Holendrów - mówi przed meczem ME siatkarzy dziennikarz WP SportoweFakty, Grzegorz Wojnarowski (zobacz tłumy Polaków przed halą w Rotterdamie - TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa Europy. Krzysztof Sędzicki: Nie przestawajmy wspierać naszych siatkarek

W siatkówce nie ma konkretnych zapisów dotyczących czasu odgrywania narodowych hymnów. W 2012 roku światowa federacja (FIVB) odeszła od przepisu ograniczającego ten czas do 45 sekund i pozwoliła każdej z federacji na stosowanie wybranej przez siebie wersji. Polacy zdecydowali się wówczas na dłuższą, z dwoma zwrotkami, która trwa około 80 sekund.

Czy Polacy sięgną po medal mistrzostw Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL