Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze reprezentacji Polski Newspix / Adam Starszynski / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

Mistrzostwa Europy siatkarzy. Wyjątkowe przygotowania Polaków. Zawodnicy nie chcieli grać sparingów

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Reprezentacja Polski do mistrzostw Europy przystąpiła bez rozegrania żadnego meczu sparingowego. Taką decyzję podjęli sami siatkarze po tym, jak Czesi odwołali kontrolne starcia.

Przed mistrzostwami Europy reprezentacja Polski miała zaplanowane mecze sparingowe z Czechami, ale nasi południowi sąsiedzi wycofali się ze wcześniejszych ustaleń i do kontrolnej konfrontacji nie doszło. W zamian była możliwość rozegrania meczów towarzyskich z Kamerunem, ale ostatecznie nie zdecydowano się na konfrontacje z zespołem z Afryki.

- Byliśmy już w marcu dogadani na dwa sparingi we Wrocławiu, ale w kwietniu Czesi je odwołali. Wtedy było już za późno na poszukiwania rywala, bo wszyscy sensowni przeciwnicy mieli już zaplanowane sparingi. Szukaliśmy przeciwnika, ale nie było dostępnego rywala, który prezentowałby odpowiedni poziom - powiedział nam trener reprezentacji Polski Vital Heynen.

To zawodnicy podjęli decyzję o tym, że w trakcie okresu przygotowawczego do mistrzostw Europy nie rozegrają żadnego spotkania towarzyskiego. - Zapytałem chłopaków czy chcą zagrać sparingi z Kamerunem, ale oni odpowiedzieli, że może lepiej potrenujemy we własnym gronie - dodał Heynen.

Przed europejskim czempionatem Polacy ostatni mecz rozegrali 11 sierpnia, gdy wygrali ze Słowenią 3:1 i awansowali do igrzysk olimpijskich. Później dostali dwa tygodnie wolnego, a następnie spotkali się na zgrupowaniach w Arłamowie i Spale. Rozgrywali wewnętrzne sparingi, które obserwowali goście hotelu w Arłamowie.

W poniedziałek Polacy rozegrają trzeci mecz na mistrzostwach Europy. Rywalem będą Czesi, którzy dotychczas wygrali z Estonią (3:0) i przegrali z Ukrainą (1:3). Polacy pokonali Estonię (3:1) i Holandię (3:0) i są liderem grupy D. Początek spotkania o godzinie 20:00.

Zobacz także:
Mistrzostwa Europy siatkarzy. Holandia - Polska. Korespondencja z Rotterdamu: Marzenie pana Zagłoby
Mistrzostwa Europy siatkarzy. Polscy kibice zachwycają. Tłumy fanów czekały pod halą na zawodników

ZOBACZ WIDEO: ME siatkarzy. Mistrz olimpijski komplementuje polskich siatkarzy i kibiców. "Mogli grać jeszcze dużo lepiej"

Czy reprezentacja Polski zdobędzie mistrzostwo Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL