Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze reprezentacji Polski (Michał Kubiak - nr 13)Newspix / Jakub Piasecki / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski (Michał Kubiak - nr 13)

Mistrzostwa Europy siatkarzy. Polacy bezlitośni dla rywali. Kolejny "wyczyn" Czarnogóry

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Reprezentanci Polski po raz drugi na tegorocznych ME siatkarzy stracili mniej niż 50 małych punktów. Do Biało-Czerwonych należą dwa z trzech najlepszych wyników podczas turnieju. Na drugim biegunie znajdują się Czarnogórcy.

Reprezentanci Polski idą jak burza podczas tegorocznych Mistrzostw Europy. W czterech dotychczas rozegranych meczach Biało-Czerwoni stracili tylko jednego seta - na otwarcie z Estonią. W kolejnych pojedynkach demolowali swoich rywali.

W poniedziałek podopieczni Vitala Heynena rozgromili Czechów, tracąc zaledwie 45 "małych" punktów. Dzień później byli bliscy powtórzenia, a nawet poprawienia tego wyniku. Ostatecznie licznik Czarnogórców zatrzymał się na 46 "oczkach".

Do reprezentantów Polski należą 2 z 3 najwyższych zwycięstw na ME. 45 "małych" punktów stracili jeszcze Holendrzy w spotkaniu z... Czarnogórą. Oznacza to, że wtorkowi rywale Biało-Czerwonych dwukrotnie zapisali się w tej niechlubnej statystyce.

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa Europy siatkarzy. Michał Kubiak rozśmieszony przez kibiców podczas wywiadu. Nie mógł zachować powagi

Równie jednostronne były mecze Francja - Rumunia oraz Słowenia - Białoruś. Na środę i czwartek zaplanowanych zostało 12 ostatnich meczów fazy grupowej. Niewykluczone, że któraś z reprezentacji wyrówna bądź poprawi wyczyn Polaków i Holendrów.

Najmniej straconych "małych" punktów podczas ME:

Lp.DrużynaRywalStracone "małe" punkty
1.HolandiaCzarnogóra45 (-13, -17, -15)
2.PolskaCzechy45 (-18, -12, -15)
3.PolskaCzarnogóra46 (-10, -17, -19)
4.FrancjaRumunia49 (-19, -14, -16)
5.SłoweniaBiałoruś50 (-17, -14, -19)

Czytaj także:
Czarnogóra - Polska. Stanowiska komentatorów na rusztowaniu. "To jakiś żart"
Polacy z kolejnym zwycięstwem. Zobacz tabelę grupy D

Ile reprezentacji powinno grać w Mistrzostwach Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL