Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu od lewej: Maciej Muzaj w atakuPAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu od lewej: Maciej Muzaj w ataku

ME 2019. Hiszpania rywalem Polaków w 1/8 finału. W ćwierćfinale możemy zagrać z wicemistrzem Europy (scenariusze)

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Rywalizacja w fazie grupowej mistrzostw Europy dla polskich siatkarzy była niczym seria spotkań sparingowych podczas przygotowań do wielkiej imprezy. W 1/8 finału Biało-Czerwoni również będą faworytem. Poprzeczka powędruje w górę od ćwierćfinału.

Podopieczni Vitala Heynena rywalizację w fazie grupowej zakończyli na pierwszej pozycji, z kompletem 5 zwycięstw i bilansem setów 15 wygranych - 1 przegrany. Poza Estończykami, którzy na inaugurację "postawili się" Polakom, mistrzowie świata nie znaleźli godnego siebie rywala. Gracze znad Wisły bezsprzecznie dominowali, rzadko pozwalając przeciwnikom na przekroczenie granicy 20 zdobytych punktów w jednym secie.

Najbliższy rywal Biało-Czerwonych również nie należy do kontynentalnej czołówki. Hiszpania na podium mistrzostw Europy stała tylko raz w 2007 roku. Ekipa z Półwyspu Iberyjskiego, prowadzona wówczas przez Andreę Anastasiego, sprawiła ogromną sensację, pokonując w finale Rosjan. Od tamtej pory jednak zespół z Europy Zachodniej stawał wyłącznie na podium niezbyt prestiżowej Ligi Europejskiej. Po raz ostatni w 2012 roku, kiedy sięgnął po brązowe medale. W tej sytuacji trudno spodziewać się, żeby mistrzowie świata mieli jakikolwiek kłopot z pokonaniem rywali i awansem do ćwierćfinału.

Dla zawodników Vitala Heynena poprzeczka może powędrować w górę od 1/4 finału. Polacy w przypadku awansu zmierzą się bowiem z triumfatorem spotkania Niemcy - Holandia. Faworytem w tej parze wydają się gracze Andrei Gianiego. Nasi zachodni sąsiedzi w grupie B zajęli dopiero trzecie miejsce, ustępując miejsca Serbom i Belgom. To wciąż jednak aktualny wicemistrz Starego Kontynentu. 

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa Europy siatkarzy. Polska - Ukraina. Paweł Zatorski: Kombinacje nie popłacają. Nie wypadało przegrać

Mistrzostwa Europy siatkarzy. Fabian Drzyzga: Te mecze są dla nas super treningiem

Mistrzostwa Europy siatkarzy. Paweł Zatorski: Nie kalkulowaliśmy z kim możemy zagrać w 1/8 finału

Atutem mających ćwierćfinałowe aspiracje Holendrów w 1/8 finału powinna być publiczność. W grupie D Oranje przegrali tylko z Polakami i Czechami. Druga porażka była ogromną niespodzianką, wywalczone dwa punkty zagwarantowały podopiecznym Michała Nekoli udział w 1/8 finału. Graczy Roberto Piazzy ostatecznie usatysfakcjonował punkt wywalczony w tym spotkaniu.

Pary 1/8 finału mistrzostw Europy 2019 siatkarzy (21-22 września):

Mecz nr 1
: Francja - Finlandia
Mecz nr 2: Włochy - Turcja
Mecz nr 3: Serbia - Czechy
Mecz nr 4: Belgia - Ukraina
Mecz nr 5: Rosja - Grecja
Mecz nr 6: Słowenia - Bułgaria
Mecz nr 7: Polska - Hiszpania
Mecz nr 8: Holandia - Niemcy

Pary 1/4 finału:


Mecz nr 9.
Francja/Finlandia - Włochy/Turcja
Mecz nr 10. Serbia/Czechy - Belgia/Ukraina
Mecz nr 11. Rosja/Grecja - Słowenia/Bułgaria
Mecz nr 12. Polska/Hiszpania - Holandia/Niemcy

Pary 1/2 finału:


27 września:
zw. meczu nr 9 - zw. meczu nr 10
26 września: zw. meczu nr 11 - zw. meczu nr 12

Mecz o 3 miejsce (Paryż):
28 września 2019 r. godz. 18.00

Mecz o 1. miejsce (Paryż):
29 września 2019 r. godz. 17.30

Czy Polacy wywalczą złote medale ME 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL