Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kibice reprezentacji Polski podczas meczu grupy D na siatkarskich mistrzostwach Europy z HolandiąPAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: kibice reprezentacji Polski podczas meczu grupy D na siatkarskich mistrzostwach Europy z Holandią

Mistrzostwa Europy siatkarzy. To zdjęcie mrozi krew w żyłach. Chodzi o bezpieczeństwo polskich kibiców

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Część trybun w hali w holenderskim Apeldoorn stoi na... skrzyni. A przecież wieczorem w tym miejscu komplet kibiców będzie obserwował spotkanie 1/8 finału ME siatkarzy: Polska - Hiszpania. Bezpieczeństwo? Nie wygląda to dobrze.

Kto zagra w ćwierćfinale mistrzostw Europy siatkarzy: Polska czy Hiszpania? Spotkanie rozpocznie się w sobotni wieczór, start od godziny 20 (zapraszamy na relację LIVE do WP SportoweFakty). Współorganizatorzy zawodów - nie po raz pierwszy - dowiedli, że mają poważne problemy. Obiekty, które goszczą najlepszych zawodników Starego Kontynentu, delikatnie mówiąc, nie są w najlepszym stanie. Prowizorka - to słowo idealnie pasuje do tego, co dziennikarze i kibice zastali w Holandii.

Kilka dni temu pokazywaliśmy warunki pracy komentatorów telewizyjnych w hali w Amsterdamie (graliśmy tam z Czarnogórą i Ukrainą). Taki tor przeszkód musieli pokonać dziennikarze, aby móc zając miejsce przy mikrofonie (TUTAJ więcej szczegółów >>).

Biało-Czerwoni przenieśli się do innego holenderskiego miasta i... To co zastali w Apeldoorn mrozi krew w żyłach. Dziennikarka portalu sport.pl, Sara Kalisz, pokazała na swoim profilu TT jak wygląda "podpora" części trybun.

Zobaczcie.

 

Wygląda na to, że rusztowanie podtrzymujące trybuny jest oparte na... skrzyni. Chyba drewnianej. Ktoś z komentujących zdjęcie dziennikarki, słusznie zauważył: "ciekawe, czy ktoś policzył nacisk na 1 m2". 

Sara Kalisz opisała również sytuację związaną z tym, że każdy mógł wejść do obiektu, kilka godzin przed rozpoczęciem meczu. Nie było ochrony, kontroli, nikt się nie interesował kto i co wnosi na obiekt. 

Władze Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV) powinny natychmiast zareagować na te doniesienia i zdjęcia. Zanim dojdzie do tragedii. Obiekt w Apeldoorn pomieści 6 tysięcy kibiców. Wiemy, że podczas spotkania 1/8 finału hala będzie wypełniona po brzegi (TUTAJ więcej szczegółów >>). Głównie przez polskich kibiców.

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa Europy siatkarzy. Artur Szalpuk krytykuje halę. "Taki obiekt nie przystoi randze mistrzostw Europy"

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL