Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paweł ZatorskiPAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Paweł Zatorski

Mistrzostwa Europy siatkarzy. Polska - Hiszpania. Paweł Zatorski: Wilfredo Leon potrafi grać na kosmicznym poziomie

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Reprezentacja Polski w wielkim stylu awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni potrzebowali zaledwie 74 minut, aby rozbić rywali w trzech setach. Jednym z autorów sukcesu był Wilfredo Leon, który zagrał doskonałe zawody.

Przyjmujący reprezentacji Polski był głównym bohaterem szczególnie drugiego seta, w którym skończył 6/6 ataków, dorzucając 4 asy serwisowe i 2 bloki. - Wszyscy wiemy, że Wilfredo Leon potrafi grać na kosmicznym poziomie. Cieszymy się, że razem tworzymy kolektyw, który wygrywa. Mamy nadzieję, że będzie tak nadal - powiedział Paweł Zatorski w wywiadzie dla TVP Sport.

Biało-Czerwoni w konfrontacji z Hiszpanią ponownie okazali się bezkonkurencyjni, oddając rywalom zaledwie 47 punktów. Trzy sety sobotniego starcia trwały zaledwie 68 minut, jednak to nie zmartwiło kompletu kibiców, z których zdecydowana większość dopingowała podopiecznych Vitala Heynena

- W meczu z Hiszpanią emocje były nieco większe, ponieważ zaczęła się faza pucharowa. Zdajemy sobie sprawę z tego, że kto przegrywa, ten odpada. To jest nagłe, często bardzo bolesne i daje się odczuć, dlatego robimy wszystko, aby nie znaleźć się w tej sytuacji - przyznał libero polskiej ekipy.

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa Europy siatkarzy. Konarski komentuje zaskakujący manewr Heynena. "Wszystko było perfekcyjnie zaplanowane"

- Trudno powiedzieć o ile procent nasza gra się poprawiła w porównaniu z pierwszymi spotkaniami, ale widać, że wygląda lepiej. Słuszne było założenie trenera, że nie gramy sparingów, tylko przyjeżdżamy tutaj i zaczynamy budować formę. Graliśmy z przeciwnikami, z którymi powinniśmy wygrywać przynajmniej na papierze i wygrywaliśmy 3:0 albo 3:1. To nas budowało - przyznał Maciej Muzaj.

Mistrzostwa Europy siatkarzy. Polska - Hiszpania. Biało-Czerwoni w pełni zdominowali rywala

Mistrzostwa Europy siatkarzy. Twitter po meczu Polska - Hiszpania: demonstracja siły. 76 minut i po robocie

Rywalem Polaków w ćwierćfinale ME 2019 będą aktualni wicemistrzowie Europy. To pierwszy poważny przeciwnik mistrzów świata na turnieju. Podopieczni Andrei Gianiego w fazie grupowej nie imponowali formą, w 1/8 finału odprawili jednak Holendrów w czterech setach.

- Do tej pory trafialiśmy na przeciwników, z którymi przynajmniej na papierze, zawsze powinniśmy wygrywać. Hiszpanie również nie zagrali najlepszego meczu. Nie wiem, czy to zasługa kibiców, czy Wilfredo Leona, który w polu zagrywki punktował, jak chciał. Trudniejsze mecze na pewno przyjdą, chciałbym, żebyśmy wygrywali je równie łatwo. Wierzę, że mamy wystarczającą jakość - powiedział Maciej Muzaj w rozmowie z TVP Sport.

Czy jesteś zaskoczy(a) łatwością z jaką Polacy pokonali Hiszpanię?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL