Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Vital Heynen PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Vital Heynen

Mistrzostwa Europy siatkarzy: nietypowa prośba Vitala Heynena. Zwrócił się do Polaków

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Selekcjoner reprezentacji Polski słynie z szalonych pomysłów. Po wygranej w 1/8 finału ME siatkarzy - przed kamerą Telewizji Polskiej - zaapelował do kibiców. "Ubierzcie się na czerwono" - powiedział.

Polscy siatkarze pewnie kroczą ku najważniejszym meczom mistrzostw Europy siatkarzy. W 1/8 finału tego turnieju nasz zespół pokonał Hiszpanię bez żadnych problemów - 3:0 (TUTAJ szczegółowa relacja >>). Tym samym jesteśmy już w czołowej ósemce najbardziej prestiżowego turnieju na Starym Kontynencie.

Podopieczni Vitala Heynena praktycznie nie mieli jeszcze trudnego meczu podczas tegorocznych ME. Wygrywamy lekko, łatwo i przyjemnie. Zazwyczaj w ciągu kilkudziesięciu minut. "Godzina z prysznicem" - to hasło znów ożyło. I doskonale pasuje do spotkań naszych siatkarzy.

Po meczu z Hiszpanią Vital Heynen, który jest znany z szalonych pomysłów (np. razem z Michałem Kubiakiem obrzucili kostkami lodu studio telewizji Polsat - więcej szczegółów TUTAJ >>), wystosował specjalny apel do Polaków: dziennikarzy i kibiców.

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa Europy siatkarzy. Michał Kubiak: Póki co, jeszcze nic nie wygraliśmy w tym turnieju


- Jest pewien kolor, dzięki któremu wygrywa się więcej - powiedział nagle przed kamerą TVP. - Czerwony. Jeżeli Wy wszyscy, dziennikarze i wszyscy kibice, ubierzecie się właśnie na czerwono, to wygramy z Niemcami.

Z naszymi zachodnimi sąsiadami zagramy w ćwierćfinale ME, w poniedziałek 23 września o godzinie 20. Stawką będzie awans do fazy medalowej turnieju. Co ciekawe, Heynen prowadził reprezentację Niemiec. - To bardzo dobry zespół, który świetnie potrafi grać w siatkówkę - przyznał szkoleniowiec. - Musimy zagrać na bardzo wysokim poziomie.

Czy akcja "ubieramy się na czerwono" obowiązuje tylko podczas spotkania z Niemcami? - Nie, aż do finału - odpowiedział Heynen na wątpliwości dziennikarki TVP.

Czy polscy siatkarze przywiozą medal mistrzostw Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

 • Jan Kowalski Zgłoś
  Z jednym wyjątkiem - armia czerwona nie wygrała w 1920.
  • Poot Zgłoś
   Czy nie byłoby celowe aby Polski Sport - głównie dyscypliny zespołowe, zatrudniały trenerów: posiadających wiedzę (niekonieczne super wyniki na arenie międzynarodowej - taki raczej
   Czytaj całość
   jest "zarezerwowany"), nie związanych w "jakikolwiek sposób" z władzami centralnymi danej dyscypliny. Trener, który będzie BEZKOMPROMISOWY - osiągając równocześnie oczekiwane wyniki - "oczekiwane" nie znaczy same zwycięstwa. Do tego: trenera "z jajami".

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL