Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Seyed Mohammad Mousavi WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Seyed Mohammad Mousavi

Irańskie media: Seyed Mohammad Mousavi zagra w Indykpolu AZS-ie Olsztyn

Filip Korfanty
Filip Korfanty
Irańska agencja Fars poinformowała o porozumieniu Seyeda Mohammada Mousaviego z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Środkowy reprezentacji Iranu ma zastąpić Taylora Averilla, który odniósł kontuzję i umowa z nim prawdopodobnie zostanie rozwiązana.

W połowie sierpnia w irańskich mediach pojawiły się informacje, że Seyed Mohammad Mousavi Eraghi negocjuje z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Problemem był zawarty wcześniej kontrakt zawodnika na przyszły sezon z Shahrdari Urmia. Szefowie klubu nie zgadzali się wówczas na rozwiązanie umowy. Jednak 22 września irańska agencja Fars podała informację, że porozumienie zostało zawarte i zawodnik będzie w najbliższym sezonie występował w PlusLidze.

Być może negocjacje ułatwiły problemy finansowe Shahrdari Urmia. Klub zalega pieniądze, w sprawę włączona jest federacja FIVB. Na zaległe wynagrodzenie czekają między innymi rozgrywający Dragan Travica i trener Ljubomir Travica. Ponadto, kontrakt z klubem w ostatnim czasie podpisał inny środkowy - Ali Shafiei. Pierwotnie miał on trafić do francuskiego Stade Poitevin Poitiers, ale do finalizacji kontraktu ostatecznie nie doszło, zawodnik pozostanie w Iranie wyjaśnił problemami rodzinnymi.

32-letni Seyed uważany jest za jednego z najlepszych środkowych świata. Całą dotychczasową karierę klubową spędził w swoim kraju. W swojej kolekcji ma między innymi 11 złotych medali ligi irańskiej, 8 złotych medali klubowych mistrzostw Azji i brązowy medal klubowych mistrzostw świata. Jest podstawowym siatkarzem reprezentacji Iranu, w której zadebiutował w 2008 roku.

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa Europy siatkarzy. Michał Kubiak nie lekceważy Niemców: Mają naprawdę dobrych siatkarzy

21 września Iran wygrał mistrzostwa Azji, pokonując w finale Australię 3:0. Seyed Mousavi wybrany został najlepszym środkowym tego turnieju. Tym występem siatkarz urodzony w Dezful prawdopodobnie zakończył ten sezon reprezentacyjny, gdyż poprosił o zwolnienie go z udziału w rozpoczynającym się 1 października Pucharze Świata w Japonii. Powodem jest chęć odpoczynku oraz lekka kontuzja. Selekcjoner Igor Kolaković decyzję ma ogłosić we wtorek.

W Indykpolu AZS-ie Olsztyn zastąpi zakontraktowanego wcześniej Taylora Averilla, który doznał kontuzji i umowa z nim prawdopodobnie zostanie rozwiązana.

Seyed będzie w najbliższym sezonie jednym z trzech Irańczyków w PlusLidze. Siatkarzem PGE Skry Bełchatów jest Milad Ebadipour, a w MKS-ie Będzin będzie grał Purya Fayazi.

Irański podżegacz Michała Kubiaka znów na drodze Polaków

Mistrzostwa Europy siatkarzy. Korespondencja z Holandii: Zakochani w lwie

Czy Seyed Mohammad Mousavi to dobre zastępstwo Taylora Averilla?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL