Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentacja Polski siatkarzy Newspix / Adam Starszynski / PressFocus/NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarzy

Mistrzostwa Europy siatkarzy. Polska - Niemcy. Polacy dostali książeczki o rywalach

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Reprezentacja Polski w poniedziałek rywalizować będzie w ćwierćfinale mistrzostw Europy z Niemcami. Sztab naszej kadry przygotował dla zawodników książeczkę o rywalach.

Ćwierćfinałowy rywal reprezentacji Polski jest doskonale znany selekcjonerowi Vitalowi Heynenowi. Belgijski trener przez pięć lat pracował z reprezentacją Niemiec i zdobył z nią brązowy medal mistrzostw świata. - To wciąż są "moi" Niemcy - mówi trener polskiej kadry. Heynen wie, jakie są mocne strony przeciwników i chce je wyeliminować, by Biało-Czerwoni awansowali do półfinału ME 2019.

Sztab kadry w trakcie przygotowań do spotkania przekazał zawodnikom specjalne książeczki, w których znajdują się informacje o każdym z reprezentantów Niemiec. To ma pomóc w pokonaniu drużyny naszych zachodnich sąsiadów.

- Ta książeczka ma około 20 stron, na których są podane informacje o każdym zawodniku ekipy przeciwnej, jego ulubionych kierunkach serwowania i ataku, a także dane dotyczące rozgrywających - powiedział "Super Expressowi" statystyk polskiej kadry Robert Kaźmierczak.

To stały element przygotowań zawodników do spotkania. Zwykle taką książeczkę dostają dzień przed meczem, by przeczytać ją przed snem. - Jest w niej zawarta szczegółowa analiza rywala. Jest tam bardzo dużo informacji o zespole niemieckim, ale to nie tak, że trzeba czytać wszystko od deski do deski. Każdy gracz wyciąga odpowiednią dawkę wiedzy dla siebie, w zależności od tego, które elementy są kluczowe na jego pozycji - dodał Kaźmierczak.

Mecz reprezentacji Polski z Niemcami rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 20:00.

Zobacz także:
Mistrzostwa Europy siatkarzy. Polska - Niemcy. Vital Heynen: To wciąż są "moi" Niemcy
Mistrzostwa Europy siatkarzy. Aleksander Śliwka: Ręce od przyjmowania mogą boleć. Ważne, żeby piłka dotarła do Fabiana


ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa Europy siatkarzy. Leon zachwycony kibicami. "Uwielbiam gdy skandują moje nazwisko!"

Czy reprezentacja Polski zdobędzie mistrzostwo Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL