Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Polscy kibice w ApeldoornWP SportoweFakty / Monika Pliś / Polscy kibice w Apeldoorn

Mistrzostwa Europy siatkarzy. Holendrzy zazdroszczą Polakom kibiców

Dawid Borek
Dawid Borek
Holendrzy są pod wrażeniem reprezentacji Polski siatkarzy i jej kibiców. - Patrzą z zazdrością. Też chcieliby to mieć - mówi ambasador RP w Holandii.

Reprezentacja Polski własnie w Holandii rozgrywała swoje wszystkie dotychczasowe mecze w ramach mistrzostw Europy siatkarzy. Wszystkie spotkania wygrała, w każdym drużyna Vitala Heynena mogła liczyć na ogromne wsparcie polskich kibiców. I tych mieszkających na stałe w Polsce, i tych żyjących w Holandii.

- Rozmawiałem z prezesem Holenderskiego Związku Piłki Siatkowej i on jest pod wrażeniem, jak bardzo siatkówka jest popularna w Polsce i jak bardzo polscy kibice są przywiązani do reprezentacji. Holendrzy patrzą z zazdrością. Oni też chcieliby mieć taką siatkówkę, jak w Polsce - raduje się Marcin Czepelak, ambasador RP w Holandii, w rozmowie z "Polsatem Sport".

Polskę i Holandię za trzy lata połączy jeszcze jedna impreza. W 2022 roku oba kraje zorganizują mistrzostwa świata w piłce siatkowej siatkarek.

- Z tego co wiem pierwsze prace przygotowawcze już trwają. Holendrzy sygnalizowali mi, że są bardzo zadowoleni z tego, jak polscy organizatorzy podchodzą do tego tematu - mówi Czepelak.

Wracając do ME siatkarzy - drużyna Vitala Heynena w poniedziałkowy wieczór zagra z Niemcami w ćwierćfinale turnieju. Początek tego spotkania wyznaczono na godzinę 20:00.

Zobacz też:
Mistrzostwa Europy siatkarzy. Polska - Niemcy. Polacy dostali książeczki o rywalach
Mistrzostwa Europy siatkarzy. Polska - Niemcy. Georg Grozer: Nie każdy ma tak dobrze jak Polacy

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa Europy siatkarzy. Leon zachwycony kibicami. "Uwielbiam gdy skandują moje nazwisko!"

Czy Polska wygra ME 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL