Najnowsze Wyniki/Kalendarz
AZS CzęstochowaWP SportoweFakty / Tomasz Kudala / AZS Częstochowa

AZS Częstochowa walczy o licencję. Klub zawarł ugody z zawodnikami

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
AZS Częstochowa nadal nie ma licencji na grę w Krispol 1. lidze. Działacze i osoby pomagające klubowi robią wszystko, by AZS wyszedł na prostą. Sukcesem zakończyły się negocjacje z zawodnikami, którym zalegano pieniądze.

Sześciokrotny mistrz Polski jest na najtrudniejszym zakręcie w swojej historii. Klub nie dostał licencji na grę w Krispol 1. lidze ze względu na zadłużenie wobec siatkarzy, trenerów i pracowników. We wniosku licencyjnym nie przedstawiono ugód z wierzycielami. AZS Częstochowa odwołał się od decyzji komisji licencyjnej, ale kluczem do otrzymania zgody na grę na zapleczu PlusLigi było zawarcie ugód ze wszystkimi osobami, którym AZS zalegał pieniądze.

Jak ustaliliśmy, podpisano odpowiednie dokumenty ze wszystkimi wierzycielami. Po długich pertraktacjach udało się zawrzeć porozumienia ze wszystkimi byłymi zawodnikami. Spłatę zadłużenia rozłożono na okres co najmniej dwóch lat, co ma pozwolić klubowi na złapanie finansowego oddechu. Dodajmy, że każde opóźnienie w spłacie zobowiązań wywoła kary nałożone przez PZPS. Jedną z nich jest wykluczenie z rozgrywek.

AZS przygotowuje się do sezonu pod okiem Roberta Szczerbaniuka. Były siatkarz został szkoleniowcem sześciokrotnych mistrzów Polski. Zespół złożony z młodych zawodników czeka na decyzję sądu polubownego. Jak dowiedzieliśmy się, zawodnicy dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów, ale czekają na rozwój sytuacji związanej z AZS-em.

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa Europy siatkarzy. Leon zachwycony kibicami. "Uwielbiam gdy skandują moje nazwisko!"


Działacze i osoby pomagające AZS-owi poszukują sponsorów, którzy pomogą wyjść z trudnej sytuacji. Przyszłość zależna jest jednak od decyzji komisji licencyjnej. Zgoda na grę w Krispol 1. lidze da czas władzom AZS-u na wyjście z kryzysu.

Obecnie w składzie jest 10 zawodników. Są to rozgrywający Łukasz Dąbrowski, Artur Błażej; środkowi bloku Jakub Turski, Mariusz Wacek, Damian Zygmunt; atakujący Wiktor Kłęk; przyjmujący Michał Marszałek, Tomasz Błądziński oraz libero Dominik Teklak i Jakub Bik. Skład jest w trakcie uzupełniania i kompletowania.

Zobacz także:
Mistrzostwa Europy siatkarzy. Polska - Niemcy. Georg Grozer: Nie każdy ma tak dobrze jak Polacy
Mistrzostwa Europy siatkarzy. Polska - Niemcy. Vital Heynen: To wciąż są "moi" Niemcy

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL