Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ryszard CzarneckiWP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Ryszard Czarnecki

Mistrzostwa Europy siatkarzy. Rząd wysyła samolot po kadrę. Ryszard Czarnecki zdradza nam kulisy

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Po odwołaniu lotu z Amsterdamu do Lublany, polscy siatkarze mieli problem z dotarciem do Słowenii. Pomógł rząd, który dzięki zaangażowaniu Ryszarda Czarneckiego wysłał czarterowy samolot. - Zawodnicy powinni być wypoczęci - powiedział nam Czarnecki.

Po odwołaniu lotu z Amsterdamu do Lublany polscy siatkarze utknęli na lotnisku. Sztab kadry szukał możliwości dotarcia do stolicy Słowenii, ale to wiązałoby się z podróżami po całej Europie. Błyskawicznie zareagował polski rząd. Premier Mateusz Morawiecki zdecydował się wysłać do Holandii rządowy samolot, który ma przetransportować reprezentację Polski do Lublany. Kulisy zdradził nam Ryszard Czarnecki.

- Zadzwonił do mnie kapitan reprezentacji Polski Michał Kubiak. Uruchomiłem Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Chciałem bardzo podziękować publicznie premierowi i jego urzędnikom za błyskawiczną decyzję i sprawną akcję. W tej chwili czekamy na odlot, który ma nastąpić o godz. 12 z Warszawy. Miało być o 14, ale będzie wcześniej - powiedział w rozmowie z WP SportoweFakty europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

Samolot do Amsterdamu ma dolecieć około 13:40. - Polska strona była przygotowana do lotu. Problem polegał jednak nad dostępnością slotów w przestrzeni powietrznej. Nad tym czuwa specjalny urząd w Brukseli i początkowo wyznaczył start na 14. Pod naszym naciskiem udało się przesunąć wylot ze stolicy na godzinę 12.00 - dodał polityk pełniący jednocześnie funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa Europy siatkarzy. Kubiak o niefortunnej sytuacji z lotem. "Tak się złożyło, że mam kilka numerów do ważnych ludzi"

Reprezentacja Polski była postawiona pod ścianą. Jeszcze w poniedziałek organizatorzy ME 2019 zapewniali, że lot się odbędzie i prosili o listę pasażerów. Nikt nie brał pod uwagę tego, że będą takie problemy. - Alternatywą była jazda autokarem 18 godzin, ale to byłoby jakieś szaleństwo. Wchodził w grę też lot przez Stambuł, ale nie całej reprezentacji, bo nie było miejsc. Pojedyncze osoby z kadry musiałby się przemieszczać po całej Europie, by finalnie dotrzeć do Lublany - powiedział Czarnecki.

- To byłoby piekielnie męczące, a siatkarzy czeka starcie z gospodarzem, z którym przypomnę, w dwóch setach stoczyliśmy ciężki bój podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Gdańsku. Nie jest to łatwy przeciwnik, więc tym bardziej nasi zawodnicy powinni być wypoczęci - zakończył Czarnecki.

Do półfinałowego meczu reprezentacji Polski ze Słowenią dojdzie w czwartek, 26 września, a jego początek zaplanowano na godzinę 20:30.

Zobacz także:
Mistrzostwa Europy siatkarzy. Słoweńskie media fetują sukces reprezentacji. "Dom wariatów w Stożicach!"
Mistrzostwa Europy siatkarzy. Rosyjskie media piszą o rozczarowaniu. "Ból", "Sensacyjna porażka"

Czy reprezentacja Polski zdobędzie mistrzostwo Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (15):

 • wisus54 Zgłoś
  Richard to jak było z tym samolotem podobno CEV w porozumieniu z Holendrami załatwili samolot a Pan się chwali sukcesem premiera i PiS?
  • Łukasz Rusiniak Zgłoś
   Rząd wysyła samolot za pieniądze podatnika i się tym chwali. Kto za to zapłaci? Ja, Pan, Pani, na pewno nie ryszard z własnej kieszeni. By nie było nieporozumień. Uważam, że
   Czytaj całość
   zawodnikom samolot się należy jak psu buda, bo reprezentują nasz kraj o wiele lepiej niż rząd (jaki by nie był) nawet w "San Escobarze".
   • historyk Zgłoś
    Największa polityczna przechrzta współczesnej Europy. Teraz będzie spijał śmietankę po złotym medalu siatkarzy. Do roboty się weź Obatel bo całe życie żyjesz z pieniędzy
    Czytaj całość
    podatników.
    Wszystkie komentarze (15)

    Komentarze (15)

     Wszystkie komentarze (15)
     PRZEJDŹ NA WP.PL