Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Alessia Orro WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Alessia Orro

Reprezentantka Włoch, Alessia Orro, ofiarą stalkera. Prześladowca został aresztowany

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Reprezentantka Włoch, Alessia Orro stała się ofiarą stalkingu. Nieznajomy mężczyzna prześladował zawodniczkę w mediach społecznościowych, a nawet w hotelach. Siatkarka może jednak odetchnąć, bowiem policja namierzyła i zatrzymała sprawcę.

Jak informuje włoski dziennik "Corierre della Serra", za prześladowaniami reprezentantki Włoch stał 52-letni pracownik z Novary, Angelo Persico. Został on aresztowany pod zarzutem stalkingu, gdy tylko wysiadł z samolotu, którym podążył za swoją ofiarą. Dochodzenie prowadzone przez funkcjonariuszy policji w Busto Arsizio wykazało, że szaleniec przez ostatnie kilka miesięcy kontaktował się z 21-letnią siatkarką Unendo Yamamay Busto ArsizioAlessią Orro w mediach społecznościowych, aby nawiązać z nią relacje. Czynił to konsekwentnie, zakładając kolejne profile, groził jej i śledził ją. Podążał za zawodniczką również podczas podróży z drużyną klubową i reprezentacją narodową, rezerwując pokoje w tych samych hotelach, w których przebywały siatkarki. 

Policjanci zajmujący się sprawą mówią o chorobliwej obsesji 52-latka, który za wszelką cenę chciał związać się z Alessią Orro. Od stycznia minionego roku wysyłał ciągłe wiadomości na profilach społecznościowych. Przed rozpoczęciem sezonu wykupił karnet VIP, aby mieć między innymi możliwość spotkania z zawodniczkami. Mężczyzna kilkukrotnie próbował ten fakt wykorzystać, aby zbliżyć się do swojej ofiary. 

Przeprowadzone dochodzenie wykazało, że nie był to pierwszy przypadek stalkingu z udziałem mężczyzny. Wcześniej był on bohaterem podobnych działań prześladowczych wobec dwóch kobiet. Był również aresztowany za posiadanie przy sobie niebezpiecznych narzędzi. Dowody zebrane przez funkcjonariuszy policji skłoniły prokuraturę do złożenia wniosku o tymczasowy areszt.

Serwis karne.pl stalking definiuje się jako fizyczne lub wirtualne zbliżenie się do osoby (prześladowanej), natrętne komunikowanie się z nią wbrew woli, formułowanie gróźb, składanie niepożądanych propozycji, deklaracji. Element stalkingu stanowią także długotrwałe śledzenie i obserwacja.

Czytaj także: 

Mistrzostwa Europy siatkarzy. Kto jest winny zamieszania z lotem polskich siatkarzy? Znamy odpowiedź

Mistrzostwa Europy siatkarzy. Rząd wysyła samolot po kadrę. Ryszard Czarnecki zdradza nam kulisy

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa Europy siatkarzy. Muzaj krytyczny wobec siebie. "Popełniam drobne błędy. Wiem, że mogę grać jeszcze lepiej"

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL