Najnowsze Wyniki/Kalendarz
radość siatkarzy reprezentacji FrancjiMateriały prasowe / CEV / Na zdjęciu: radość siatkarzy reprezentacji Francji

Mistrzostwa Europy siatkarzy. Serbowie i Francuzi uzupełnili stawkę półfinalistów (terminarz, drabinka)

Anna Bagińska
Anna Bagińska
Wtorkowe mecze wyłoniły ostatnich półfinalistów. Do reprezentacji Polski i Słowenii, dołączyły drużyny Francji i Serbii. Pierwszy półfinał zostanie rozegrany w czwartek, drugi w piątek.

Pierwszych półfinalistów Mistrzostw Europy siatkarzy poznaliśmy w poniedziałek wieczorem. Reprezentacja Polski pokonała w trzech setach Niemców i właściwie innego rozstrzygnięcia, niż wygrana Biało-Czerwonych, nikt się nie spodziewał. Niespodzianka natomiast miała miejsce w drugim półfinale, rozgrywanym w Lublanie, który wyłonił następnego rywala polskiej drużyny. Słoweńcy pokonali 3:1 Rosjan i po raz drugi w historii zagrają w fazie medalowej czempionatu.

Kolejne rozstrzygnięcia zapadły we wtorek. W Nantes Francuzi pewnie pokonali Włochów 3:0. Co ciekawe, było to już drugie spotkanie obydwu tych ekip w mistrzostwach. Poprzedni mecz wieńczył rozgrywki w grupie A i zakończył się również wygraną Trójkolorowych.

Z kolei w Antwerpii niezwykle emocjonujące widowisko stworzyły ekipy Serbii i Ukrainy. Ci drudzy pokazali, że wyeliminowanie Belgów w ćwierćfinale nie było przypadkiem. Postawili faworytowi bardzo trudne warunki i właściwie to większe doświadczenie zadecydowało, że podopieczni Slobodana Kovaca wygrali 3:2.

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa Europy siatkarzy. Muzaj krytyczny wobec siebie. "Popełniam drobne błędy. Wiem, że mogę grać jeszcze lepiej"

Teraz rywalizacja będzie kontynuowana już tylko w dwóch miastach. Półfinał z udziałem Polaków odbędzie się w czwartek w Lublanie, a drugi mecz w Paryżu w piątek. Mecze o medale zostaną rozegrane w stolicy Francji. W tym przypadku organizatorzy również przewidzieli rozdzielenie spotkań. Rywalizacja o brąz rozstrzygnie się w sobotę, a finał w niedzielę.

Pary półfinałowe:

26 września, godz. 20.30 (Lublana): Słowenia - Polska
27 września, godz. 20.45 (Paryż): Francja - Serbia

Mecze finałowe:

Mecz o 3 miejsce (Paryż): 28 września 2019 r. godz. 18.00
Mecz o 1. miejsce (Paryż): 29 września 2019 r. godz. 17.30

Czytaj też:
-> Mistrzostwa Europy siatkarzy. Francja - Włochy: wicemistrzowie olimpijscy bez szans, Trójkolorowi w strefie medalowej
-> Mistrzostwa Europy siatkarzy. Czarny koń poskromiony. Serbowie kolejnym półfinalistą

Która drużyna zdobędzie mistrzostwo Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL