Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentacja Polski siatkarzyNewspix / Adam Starszynski / PressFocus/NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarzy

Mistrzostwa Europy siatkarzy. "Heynen to prawdziwy dowódca". Kapitan samolotu wspomina lot

Dawid Borek
Dawid Borek
- Jest osobą specyficzną i wyjątkową. Jest ewenementem, takim prawdziwym dowódcą - mówi Grzegorz Rzymanek, kapitan samolotu, którym lecieli polscy siatkarze z Holandii do Słowenii o Vitalu Heynenie.

Z powodu dwudniowego strajku słoweńskich linii lotniczych Adria Airlines lot, którym we wtorek polscy siatkarze mieli podróżować z Amsterdamu do Lublany, został odwołany. Na szczęście z odsieczą przyszedł polski rząd. Premier Mateusz Morawiecki i jego kancelaria zareagowały błyskawicznie i zdecydowały się wysłać po polską drużynę rządowy samolot.

Za jego sterami zasiadł kapitan Grzegorz Rzymanek, który bezpiecznie przetransportował reprezentację Polski siatkarzy z Amsterdamu do Lublany. Tam drużyna Vitala Heynena w czwartek zagra półfinał mistrzostw Europy ze Słowenią.

- Oczywiście na podejściu dostaliśmy pytanie od naszej kontroli, czy nasi zawodnicy są gotowi do startu. To był taki żarcik kontrolera z Lublany. Rzecz jasna przekazaliśmy, że są w pełnej gotowości, choć słoweński kontroler zażartował, że zostawią dla nas brąz. Jednak zaznaczyliśmy, że przyjechaliśmy tutaj po złoto. W każdym razie oczekujemy świetnej gry, czyli takiej jak do tej pory - mówi Grzegorz Rzymanek w rozmowie z Polsatem Sport.

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa Europy siatkarzy. Kubiak o niefortunnej sytuacji z lotem. "Tak się złożyło, że mam kilka numerów do ważnych ludzi"

Kapitan rządowego samolotu, którym podróżowała siatkarska reprezentacja Polski, miał okazję do rozmowy m.in. z Vitalem Heynenem. Belgijski trener wywarł na dowódcy załogi jak najbardziej pozytywne wrażenie.

- Rozmawialiśmy w drzwiach z trenerem i stwierdzam, że jest osobą specyficzną i wyjątkową. Jest, można powiedzieć, ewenementem, takim prawdziwym dowódcą, mówiąc po wojskowemu. I dobrze, bo takiego chłopaki potrzebują. Nie do końca może być ich przyjacielem, bo jest ich szefem. Fajnie, że jest to jasno przedstawione. Świetnie, że drużyna wygrywa, bo przynosi radość kibicom - podkreśla.

Półfinał z udziałem Polaków odbędzie się w czwartek w Lublanie, a drugi mecz (Francja - Serbia) w Paryżu w piątek. Mecze o medale zostaną rozegrane w stolicy Francji. W tym przypadku organizatorzy również przewidzieli rozdzielenie spotkań. Rywalizacja o brąz rozstrzygnie się w sobotę, a finał w niedzielę.

Zobacz też:
Mistrzostwa Europy siatkarzy. Słowenia - Polska. Gdzie kupić bilety? Zła informacja dla polskich kibiców
Mistrzostwa Europy siatkarzy. Ryszard Bosek chwali drużynę Vitala Heynena. "Tylko Polska trzyma poziom"

Czy Polska wywalczy złoto ME?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL