Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze reprezentacji PolskiNewspix / Adam Starszynski / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

Mistrzostwa Europy siatkarzy. Słowenia - Polska. Słoweński trener ostrzega Polaków. "Spodziewajcie się piekła"

Dawid Borek
Dawid Borek
- Spodziewajcie się, że nasi fani zgotują prawdziwe piekło waszemu zespołowi - mówi Bogdan Kotnik przed półfinałem ME siatkarzy Słowenia - Polska.

Półfinałowe spotkanie mistrzostw Europy siatkarzy między Słowenią a Polską wzbudza ogromne zainteresowanie w ojczyźnie rywali Biało-Czerwonych. Dość powiedzieć, że ostatnia pula biletów - ok. 2500 sztuk - sprzedała się w mniej niż dwie minuty. Czwartkowy mecz w hali "Arena Stozice" obejrzy ponad 11 tys. kibiców. W zdecydowanej większości na trybunach zasiądą słoweńscy fani.

- Spodziewajcie się, że nasi fani zgotują prawdziwe piekło waszemu zespołowi. Wiem, że jesteście przyzwyczajeni do grania przy tysiącach kibiców, lecz nie jestem pewien, czy takich. Bo w Lublanie będzie ponad 10 tysięcy energetycznych, głośnych fanów mojej reprezentacji. Szykuje się wyjątkowy mecz, z niepowtarzalną atmosferą - mówi dla plusliga.pl Bogdan Kotnik, słoweński trener, były asystent Andrei Anastasiego w Treflu Gdańsk.

Dodaje, że w jego ojczyźnie zapanowało szaleństwo na punkcie siatkówki, a Słoweńcy pragną sprawić niespodziankę w czwartkowym półfinale z niepokonaną dotąd na tych mistrzostwach Europy reprezentacją Polski.

- Nikt w Słowenii nie ukrywa, że ta drużyna idzie po złoto! Skoro wcześniej udało się jej wyeliminować Rosję, to wydaje się możliwe, że pokona także inne najsilniejsze ekipy. Mam wrażenie, że są o tym przekonani wszyscy kibice, a także nasi siatkarze zaczynają w to wierzyć. Mamy sporo pewności siebie, choć oczywiście Polska ma swoje olbrzymie atuty - podkreśla Kotnik.

Mecz Słowenia - Polska w czwartek o 20:30. W drugim półfinale Francja zagra z Serbią (spotkanie w piątek w Paryżu). Konfrontacje o medale zostaną rozegrane w stolicy Francji. Rywalizacja o brąz rozstrzygnie się w sobotę, a finał w niedzielę.

Zobacz też:
Mistrzostwa Europy siatkarzy. Słowenia - Polska. Jak zatrzymać Wilfredo Leona? Słoweńcy mają plan
Mistrzostwa Europy siatkarzy. Słowenia wierzy w pokonanie Polski. "Nikt nie ma większego serca"

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa Europy siatkarzy. Drzyzga o współpracy z Leonem. "Jest jednym z najlepszych na świecie"

Czy Polska awansuje do finału ME 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL