Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Vital Heynen Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Vital Heynen

Mistrzostwa Europy siatkarzy: "A gdzie druga zwrotka?". Heynen znowu zaskoczony podczas hymnu

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Przed meczem Słowenia - Polska w 1/2 finału mistrzostw Europy siatkarzy organizatorzy puścili tylko jedną zwrotkę polskiego hymnu. Vital Heynen mocno się zdziwił.

Przed półfinałowym meczem mistrzostw Europy siatkarzy w Lublanie słoweńscy organizatorzy odegrali tylko jedną zwrotkę "Mazurka Dąbrowskiego", co wzbudziło wiele kontrowersji w polskim obozie.

Zdziwienia zachowaniem Słoweńców nie krył Vital Heynen, który przyzwyczaił już do tego, że przed meczami śpiewa hymn Polski (dwie zwrotki) razem z naszymi siatkarzami i kibicami. Kamery zarejestrowały wyraźnie zaskoczonego trenera Biało-Czerwonych.

"Zagrali tylko jedną zwrotkę polskiego hymnu? Nie wiedzą, z kim igrają i po jak cienkim lodzie stąpają?" - skomentował na Twitterze Michał Kaczmarczyk. "Przerwanie hymnu narodowego w połowie jest całkowicie pozbawione szacunku, Słowenio. Wstyd..." - napisał na swoim twitterowym koncie Grzegorz Wojnarowski.

ZOBACZ: Mistrzostwa Europy siatkarzy. Słowenia nie taka groźna dla Polaków? Mają swoje atuty! >>

Przypomnijmy, że do podobnej sytuacji doszło już na tegorocznych mistrzostwach Europy siatkarzy przed spotkaniem grupowym Polaków z Estonią w Holandii. Organizatorzy również ograniczyli się wtedy do jednej zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego", co oburzyło selekcjonera aktualnych mistrzów świata.


ZOBACZ: Mistrzostwa Europy siatkarzy. Słowenia - Polska. Zrewanżować się za bolesne porażki. Przedostatni krok do złota >>

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa Europy siatkarzy. Kubiak o niefortunnej sytuacji z lotem. "Tak się złożyło, że mam kilka numerów do ważnych ludzi"

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL