Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Fabian DrzyzgaPAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Fabian Drzyzga

Mistrzostwa Europy siatkarzy. Słowenia - Polska: dziennikarze i eksperci wytknęli Wojciechowi Drzyzdze stronniczość

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Reprezentacja Polski po kiepskim spotkaniu przegrała ze Słowenią 1:3 i w sobotę zagra o 3. miejsce na mistrzostwach Europy. Biało-Czerwoni zebrali za ten mecz słabe noty. Użytkownikom Twittera w oczy rzuciła się jeszcze inna kwestia.

Zdaniem dziennikarzy portalu WP SportoweFakty podopieczni Vitala Heynena spisywali się kiepsko. Najwyższą notę otrzymał Wilfredo Leon - 3,5 (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).

"Dwójkę" dostał podstawowy rozgrywający polskiej reprezentacji Fabian Drzyzga. "Od samego początku nie zawsze podejmował dobre wybory, a jego piłki nie zawsze były dokładne, co przełożyło się na skuteczność. Grał nieźle blokiem, ale to, co było jego głównym zadaniem i do tej pory było na bardzo dobrym poziomie, tym razem nie było tym, do czego wszyscy byli przyzwyczajeni" - można przeczytać w uzasadnieniu.

Użytkownicy Twittera zwrócili uwagę na to, że jego słabszej gry zdawał się nie zauważać komentujący to spotkanie w telewizji Polsat Wojciech Drzyzga.

ZOBACZ WIDEO Mistrzostwa Europy siatkarzy. Michał Kubiak o meczu ze Słowenią. "Zasłużyli na grę w finale bardziej, niż my"

Karol Górka z portalu sport.pl napisał, że "najgorszy w hali był Drzyzga, ale nie ten na parkiecie". W podobnym tonie wypowiedział się Kamil Wolnicki z "Przeglądu Sportowego".


Jakub Bączek i dziennikarz Michał Nowak odnieśli się do słów komentatora, który po błędzie Fabiana Drzyzgi zasugerował, że to Paweł Zatorski źle przyjął piłkę.


Zrozumienie dla komentatora starała się okazać Ola Piskorska, zaznaczając jednak, że do takich sytuacji nie powinno dochodzić w telewizji.

Dziennikarz WP SportoweFakty Marek Bobakowski oraz statystyk Kamil Kwieciński zwrócili uwagę na to, że zdaniem komentującego to spotkanie, wszyscy zagrali źle, a jedynym, który nie popełniał błędów, był rozgrywający.


Były siatkarz, a obecnie trener, Dominik Kwapisiewicz napisał, że Fabian Drzyzga to nasz najlepszy rozgrywający, ale również i jemu zdarzają się słabsze momenty.

Czytaj także:
Słowenia - Polska: Robert Lewandowski wspierał Biało-Czerwonych
Biało - Czerwoni ulegli presji 11 tys. Słoweńców. Więcej emocji niż jakości

Czy polscy siatkarze zdobędą medal na Mistrzostwach Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (44):

Wszystkie komentarze (44)

Komentarze (44)

×
    Wszystkie komentarze (44)
    PRZEJDŹ NA WP.PL