Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarki reprezentacji PolskiGetty Images / Metin Aktas/Anadolu Agency / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski

Kwalifikacje do IO Tokio 2020. Polskie siatkarki zagrają w Holandii

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Turniej kwalifikacyjny siatkarek do IO w Tokio 2020 odbędzie się w styczniu przyszłego roku w holenderskim Apeldoorn. Będzie to ostatnia szansa Biało-Czerwonych na zdobycie biletów na igrzyska.

Polskie siatkarki zagrają o przepustki na igrzyska olimpijskie w Tokio w 2020 r. w Holandii. Kwalifikacyjny turniej kontynentalny (jeden z pięciu) zostanie rozegrany w dniach 7-12 stycznia w hali Omnisport w Apeldoorn - poinformował portal volleybal.nl.

Rywalkami Biało-Czerwonych będą ekipy Holandii, Turcji, Niemiec, Bułgarii, Belgii, Chorwacji i Azerbejdżanu. Awans na IO 2020 wywalczy tylko zwycięzca kwalifikacji. Osiem zespołów zostanie podzielonych na dwie grupy, z których do półfinału awansują po dwa najlepsze zespoły.

W pierwszej fazie kwalifikacji olimpijskich bilety do Tokio zapewniły sobie drużyny Włoch, Serbii (wygrała turniej w Polsce), Chin, Stanów Zjednoczonych, Brazylii i Rosji. Udział w igrzyskach mają zapewniony też Japonki.

ZOBACZ: Mistrzostwa Europy siatkarek. Paulina Maj-Erwardt: Włoszki były do "ugryzienia" >>

Podopieczne Jacka Nawrockiego podczas interkontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego we Wrocławiu (w sierpniu) pokonały Portoryko (3:0) i Tajlandię (3:2), ale w decydującym spotkaniu przegrały z Serbią (1:3).

Przypomnijmy, że w Tokio wystąpi nasza męska reprezentacja, która wywalczyła awans w turnieju kwalifikacyjnym w Gdańsku, pokonując kolejno Francję (3:0), Tunezję (3:0) i Słowenię (3:1).

ZOBACZ WIDEO ME siatkarzy. Polska - Słowenia. Maciej Muzaj: Brak mi słów.

Reprezentacja Polski wygra turniej kwalifikacyjny do IO w Apeldoorn?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL