Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Reprezentacja Niemiec mężczyznWP SportoweFakty / Olga Król / Reprezentacja Niemiec mężczyzn

Mistrzostwa Europy siatkarzy: Niemcy czwartym współgospodarzem turnieju w 2021 roku

Filip Korfanty
Filip Korfanty
Wcześniej ujawniono oficjalnie trzy państwa, w których odbędą się mistrzostwa Europy w 2021 roku. To Czechy, Estonia i Finlandia. 27 września na kongresie w Paryżu Europejska Federacja Siatkówki (CEV) ogłosiła, że czwartym organizatorem będą Niemcy.

Kończące się 29 września mistrzostwa Europy siatkarzy są pierwszym tej rangi turniejem organizowanym w czterech krajach, to: Holandia, Belgia, Słowenia i Francja. Kolejny czempionat Starego Kontynentu również zorganizują cztery państwa. 16 września Europejska Federacja Siatkówki (CEV) poinformowała, że do Czech i Estonii dołączyła Finlandia.

Mistrzostwa Europy siatkarzy. Słowenia blisko historycznego wyniku

- Zmieniliśmy format EuroVolley, starając się zapewnić wielu krajom możliwość organizacji pokazowego show z udziałem reprezentacji i witamy Finlandię jako jeden z czterech krajów, które zorganizują turniej mężczyzn w 2021 roku. Jestem przekonany, że Eurovolley pozwoli jeszcze bardziej rozwijać siatkówkę w Finlandii. Niedługo wypełnimy naszą misję, której celem jest organizacja turnieju w 16 krajach w ciągu zaledwie dwóch lat - powiedział prezydent CEV Aleksandar Boricić, cytowany przez oficjalną stronę europejskiej federacji. Turniej kobiet w 2019 roku również gościł w czterech krajach, tak będzie też za 2 lata.

Mistrzostwa Europy siatkarzy. Interwencja rządu tym razem nie była konieczna. Polacy dolecieli do Paryża

27 września podczas kongresu CEV w Paryżu podano wiadomość, że czwartym współgospodarzem imprezy będą Niemcy. Informację na swojej oficjalnej stronie internetowej zamieściła estońska federacja siatkówki. Wiadomo już także, że w kraju ze stolicą w Berlinie odbędzie się faza finałowa turnieju.

ZOBACZ WIDEO: ME siatkarzy. Dawid Konarski: Wina jest po naszej stronie. Zawiedliśmy, Słowenia nie grała rewelacyjnie

Czy organizacja mistrzostw Europy w czterech krajach to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • Yareckyyy Zgłoś
  Brawo CEV. Ja proponuję Gibraltar, Watykan, Kazachstan i Wyspy Owcze.
  • KibicPOLGOL Zgłoś
   Czy ten CEV ma w ogóle rozum? Znowu porozrzucane te kraje, gdzie Finlandia i Czechy?To nie można było tych mistrzostw zrobić Francja, Niemcy, Belgia, Holandia, a następne Czechy,
   Czytaj całość
   Słowenia, Finlandia, Estonia? Mniej porozrzucane by były te mistrzostwa, a w pierwszym przypadku praktycznie sami sąsiedzi.
   • kokik Zgłoś
    Pewnie większa kasa i próba popularności siatkówki w krajach o małym interesowaniu niż zdrowie zawodników. Ciekawe kto będzie tak miał fajnie, że do półfinału będzie grać u
    Czytaj całość
    siebie jak teraz Słowenia, reszta reprezentacji jeździ, lata jak głupie a oni w hoteliku, pakować się nie muszą. Super.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    PRZEJDŹ NA WP.PL